KSW

[WIDEO] Paweł Pawlak wygrywa z Damianem Janikowskim przez jednogłośną decyzję sędziów!

Za nami co-main event gali KSW 63. W tym boju zobaczyliśmy walkę pomiędzy byłym mistrzem Babilon MMA Pawłem Pawlakiem a Damianem Janikowskim.

Paweł Pawlak vs. Damian Janikowski

Paweł Pawlak to były zawodnik UFC, który właśnie zadebiutował w największej polskiej organizacji MMA. Jego przygoda USA zakończyła się bilansem 1 wygranej i 2 porażek, a Pawlak miał szansę zmierzyć się z Leonem Edwardsem, który aktualnie zajmuje 3 pozycję w top 15 kategorii półśredniej.

Po powrocie ze stanów Pawlak walczył dla FENACA i Babilon. W tej ostatniej organizacji po pokonaniu Adriana Błeszyńskiego zdobył mistrzowski pas, który obronił w ostatnim pojedynku z Siergiejem Gzuewem. Według bukmacherów to właśnie Pawlak był faworytem dzisiejszej walki.

Damian Janikowski w przeszłości był utytułowanym zapaśnikiem stylu klasycznego. W 2012 roku zdobył brązowy medal na igrzyskach olimpijskich. W MMA zadebiutował podczas KSW 49 na stadionie narodowym, gdzie pokonał Julio Gallegosa. W kolejnych latach mierzył się z wieloma świetnymi zawodnikami. Po porażce z Szymonem Kołeckim zaliczył jeszcze dwa zwycięstwa. W poprzednim występie na gali numerem 59 wygrał przez TKO Jasonem Radcliffem.

Sprawdź!  Andrzej Grzebyk chce dopaść Roberto Soldicia: "Będę deptał mu po piętach. Gwarantuję wam, że..."

RELACJA:

Runda 1:

Pawlak rozpoczął walkę od kopnięć. To on zaczął wywierać presję rywala. Janikowski próbował wysokiego kopnięcie po której trafił rywala świetnym prawym sierpem. Po krótkiej wymianie Janikowski znów posłał prawy cep na szczęce rywala. Paweł szachował Janikowskiego swoimi kopnięciami. Damian znów ruszył na rywala kombinacją dwóch sierpów. Pawlak świetnie kontrolował dystans dzięki swojej wyśmienitej pracy nóg. Damian zadawał mniej ciosów ale niż Pawlak. W końcówce rundy Paweł ruszył na rywala serią ciosów zakończonych świetnym kolanem w głowę.

Runda 2:

Od razu Pawlak ruszył do akcji trafiając Damiana. Paweł świetnie trafiał przeciwnika ciosami prostymi. W pewnym momencie do kombinacji dołożył świetny prawy cep. Po jednym nieudanym kopnięciu Paweł dopadł rywala w parterze skąd zaczął kontrolować rywala. Przy próbie wstania Damiana Paweł złapał klamrę, ale po kilku chwilach walka wróciła do stójki. Damian wydawał się w stójce niezwykle chaotyczny i bezradny. W pewnym momencie Janikowski potężnym prawym sierpem, który zrobił duże wrażenie na Pawlaku. Po krótkiej przerwie po kopnięciu na krocze w wykonaniu „Plastinho”, wznowiono starcie. Po świetnych akcjach Pawlaka, Damian obalił rywala, jednak Paweł szybko wstał inkasując krótki cios na zakończeniu rundy.

Sprawdź!  UFC Vegas 33: Hall vs. Strickland – gdzie i o której oglądać? Transmisja, stream online live, karta walk

Runda 3:

Oboje ruszyli na siebie z kopnięciami. Paweł szybko ruszył świetną serią Damiana uniemożliwiając rywalowi na skrócenie dystansu. Jednak Janikowski znalazł miejsce na skrócenie dystansu i przez kilka chwil dociskał rywala do klatki. Walka znów wróciła do stójki. Po kilku sekundach Damian znów ruszył po nogi Pawalka obalając go. Jednak Paweł szybko wstał po siatce. Po powrocie do stójki obaj zawodnicy wymieniali ciosy. Damian wystrzelił lewy sierp, a następnie dwukrotnie próbował obalenia i po krótkiej chwili w parterze powrócono do klinczu pod siatką skąd w samej końcówce znów obalił swojego przeciwnika.

Walkę przez jednogłośną decyzję sędziowską wygrywa Paweł Pawlak.

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.