FEN

Paweł Jóźwiak twierdzi, że Rębecki to najlepszy lekki w Polsce: „Wiele osób się z tym nie zgodzi, ale myślę, że jest lepszy od Gamrota i Helda”

W minioną sobotę Mateusz Rębecki odniósł kolejne zwycięstwo przed czasem. Po gali FEN 36 Paweł Jóźwiak stwierdził, że zawodnik jest najlepszym lekkim w Polsce.

W main evencie „Chińczyk” zmierzył się z Felipe Maią. Pojedynek trwał zaledwie kilkanaście sekund i zakończył się nokautem na Brazylijczyku. Rębecki wygrał walkę i po raz 7 w karierze obronił tytuł organizacji FEN.

Po błyskawicznym zwycięstwie Paweł Jóźwiak podczas konferencji prasowej zabrał głos w sprawie zawodnika. Prezes organizacji oświadczył, że według niego „Chińczyk” jest numerem jeden, jeśli chodzi o kategorię lekką w Polsce. Stwierdził nawet, że Rębecki jest mocniejszy niż Marcin Held i Mateusz Gamrot, który aktualnie walczy w UFC.

Naprawdę to jest mega zawodnik na mega poziomie. Myślę, że śmiało można powiedzieć, że to jest najlepszy zawodnik wagi lekkiej w tym kraju. Być może wiele osób się z tym nie zgodzi, ale ja jednak pozostanę przy swoim. Myślę, że jest lepszy i od Gamrota, i od Helda.

Również i Rębecki podobnie jak Gamer czy Held, chciałby trafić do największej organizacji MMA na świecie. Kibice zauważyli jednak, że w UFC jego rywale będą na znacznie wyższym poziomie, gdyż w FEN dostaje rywali, na których może nabić sobie rekord.

Sprawdź!  "Lekko zachwiała się proporcja sportu do kiczu" - "Juras" i Janisz nie skomentują gali FEN 34

Pokazał, jak bardzo jest zdeterminowany, jak bardzo mu zależy na tym UFC. Dostał zastępstwo, rywal mocny mu wypadł. Zrobił to, co do niego należało. Powiedział, że ma dziurawą stójkę, szybko się na niego rzucił i załatwił to po swojemu. Tak że szacunek wielki dla Mateusza – dodał prezes FEN.

Życzę mu tego UFC, a dopóki to się nie wydarzy, ze swojej strony mogę zapewnić fanów, że będziemy się starali stawiać mu to poprzeczki jak najwyżej, jak już pójdzie do tego wymarzonego raju MMA, aby miał wcześniej rywali z górnej półki, aby nie było takiego przeskoku poziomów – kontynuował Jóźwiak.

Słowa prezesa organizacji zostały mocno skrytykowane. Rębecki bowiem nie miał jeszcze okazji zmierzyć się z takimi przeciwnikami, z jakimi walczył Held czy ostatnio Gamrot, który przed czasem pokonał Scotta Holtzmana i Jeremy’ego Stephensa.

Źródło: YouTube

Sprawdź!  "Boxdel" uderza w Jóźwiaka! "Jego mózg to najmniejsza rzecz w historii ludzkości"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Sprawdź również
Close