MMAUFC

Paulo Costa wycofuje się z pojedynku z Robertem Whittakerem z powodu choroby

Jak poinformował dziś portal MMAFighting.com, Paulo Costa (MMA 13-1) z powodu choroby postanowił wycofać się z zaplanowanego na 17 kwietnia starcia z Robertem Whittakerem (MMA 22-5).

Brazylijczyk od kilku dni boryka się z ciężką grypą, która na miesiąc przed walką wieczoru gali UFC Fight Night wyklucza go z udziału w tym pojedynku. Infekcja wyklucza jakiekolwiek przygotowanie Costy, a zdaniem najbliższego otoczenia Brazylijczyka, Whittaker jest zbyt wymagającym przeciwnikiem, by odpuścić choć jeden dzień treningowy.

Mimo, iż UFC szuka zastępstwa za Costę, nie wiadomo czy pojedynek z Whittakerem nie zostanie przełożony na najbliższy możliwy termin. Na ten moment realne są daty 1 i 8 maj.

Ostatni pojedynek Brazylijczyka to jednogłośna porażka z mistrzem kategorii średniej – Israelem Adesanyą we wrześniu 2020 roku. Wcześniej Borrachinha w UFC mógł pochwalić się serią pięciu zwycięstw, zapisując porażkę na koncie między innymi Uriah Halla czy Yoela Romero.

Robert Whittaker to były mistrz kategorii średniej UFC, który najbardziej emocjonujące boje toczył między innymi właśnie ze wspomnianym Yoelem Romero i Israelem Adesanyą, na rzecz którego stracił ostatecznie pas mistrzowski.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *