MMA

Pas nie dla Karoliny Wójcik! Polka przegrywa w finale turnieju Invicta FC!

Minionej nocy odbyła się gala Invicta FC 50, na której pojawiła się Polka, Karolina Wójcik. „The Polish Assasin” wystąpiła w finale turnieju o mistrzostwo wagi słomkowej kobiet z Valescą Machado.

Polska zawodniczka kategorii słomkowej wychodziła do tego pojedynku na fali 4. kolejnych zwycięstw. Wójcik latem starała się o kontrakt z największą federacją MMA na świecie, poprzez program Dana White’s Contender Series. Karolina wygrała tam z peruwiańską oponentką, jednak było to za mało, by zachwycić prezydenta UFC.

„The Polish Assasin” wzięła więc udział w jednodniowym turnieju, z którego wyłoniona została nowa mistrzyni dywizji słomkowej. Polska fighterka z przeszłością między innymi w KSW poradziła sobie w półfinale i wygrała przez jednogłośną decyzję sędziów z Glorią de Paulą. Arbitrzy punktowali to starcie 29-28 na korzyść Karoliny.

W ostatnim pojedynku zawodów Wójcik zmierzyła się z Valescą Machado, która miała cięższą przeprawę (niejednogłośne zwycięstwo w półfinale z Edianą Silvą). Brazylijka poradziła sobie jednak z „The Polish Assasin”.

Karolina miała problemy już od samego początku. Machado wyprowadzała sporo celnych uderzeń i lepiej wyglądała na tle Polki. Ta po dwóch straconych odsłonach musiała szukać skończenia w ostatniej. Na jej nieszczęście to się nie udało.

Sprawdź!  (VIDEO) Kołecki o bójkach i awanturach we freakach: "Dla mnie porażka. Znaczy, że nie masz więcej argumentów"

Valesca Machado zwyciężyła jednogłośną decyzją sędziów 30-27, 29-28, 29-28 i została nową mistrzynią wagi słomkowej kobiet.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.