UFC

Oskar Piechota został zwolniony z UFC

Niedawno Was informowaliśmy, że u Oskara Piechoty (11-3-1) wykryto niedozwolone środki dopingujące za co został zawieszony na okres 22 miesięcy. Portal mmafighting.com podał informację, że nasz rodak został zwolniony z Ultimate Fighting Championship wraz z kilkoma innymi zawodnikami. Jest on drugim w tym miesiącu Polakiem, który rozstał się z UFC. Pierwszym był Bartosz Fabiński (15-5).

Oskar „Imadło” Piechota jest  byłym mistrzem Cage Warriors w wadze średniej. To trofeum  zdobył na gali z numerem 85, gdzie pokonał Jasona Radclife’a (16-8). W organizacji UFC walczy od 2017 roku. Do tej pory w Ultimate Fighting Championship pokonywał Jonathana Wilsona (9-4) i Tima Williamsa (15-5). W ostatnich 4 walkach odniósł trzy porażki przed czasem. W ostatnim pojedynku na UFC on ESPN 11 przegrał przez TKO z Marc-Andre Bariaultem(12-4), jednak po wpadce dopingowej Kanadyjczyka wynik starcia został zmieniony na „no contest”

Poniżej przedstawiamy Wam oficjalne stanowisko naszego rodaka w sprawie wpadki dopingowej.

„Witam wszystkich, dawno nic nie dodawałem, ale byłem zajęty pompowaniem w siebie sterydów, a była ich cała masa bo aż jeden peptyd GHRP-2, który ma za zadanie zwiększyć produkcję naturalnego hormonu wzrostu. Wolałbym napisać że „nie wiedziałem”, albo „zanieczyszczony suplement”. Niestety wziąłem go z premedytacją, żeby być najsilniejszym. Prawda jest taka, że po ostatniej walce, byłem przekonany, że nie ma mnie już w UFC, zresztą chyba wszyscy tak myśleli, nawet mój manager był o tym przekonany. Zmagałem i zmagam się do tej pory z poważną kontuzją biodra. Z medycznego punktu widzenia mogło to znacznie przyspieszyć leczenie i tylko po to zastosowałem ten peptyd. Nie chciałem w ten sposób poprawić swoich wyników sportowych i nie wziąłem tego w czasie przygotowań do walki. Nigdy wcześniej nie stosowałem żadnych substancji nie dozwolonych w sporcie, nie zostałem też złapany na tym podczas walki a od 25 września byłem przebadany przez USAD-e około 6 razy w tym raz pobierano mi krew, na żadnym z tych badań nie wykryto nic. Niestety wyszło jak wyszło i dostałem 22 miesiące zawieszenia. Chce dobrze wykorzystać ten czas i wrócić do startów, mam nadzieje w pełnym zdrowiu, żebym mógł znów pokazać się z jak najlepszej strony. Czasami sytuacja, w której się znajdziemy i myślimy, że jest dla nas zła, z perspektywy czasu może okazać się dobra i to właśnie dzięki niej zrobiliśmy duży krok w przód.”

napisał Oskar Piechota.

Sprawdź!  Sean O'Malley krótko i wymownie o niedoszłym pojedynku z Dillashawem: "Miał możliwość. Odmówił"

Poniżej prezentujemy Wam pełną listę zwolnionych zawodników UFC w ostatnim czasie.

KB Bhullar
Anthony Birchak
Yorgan De Castro
Aalon Cruz
Bartosz Fabiński
Jordan Griffin
Justine Kish
Oskar Piechota
Luke Sanders

źródło: mmafighting.com

Bartosz Oles

Od lat prawdziwy fan dobrego MMA. Sportami walki interesuje się od 14 roku życia. Na bieżąco śledzę wszystkie gale UFC oraz KSW. Największy idol? Pomimo kilku wybryków - Jon Jones! W wolnym czasie dużo podróżuje oraz spędzam czas ze znajomymi.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.