FAME MMA

Okniński o motywowaniu zawodników uderzeniami z liścia: „Nie wymyśliłem tego, bo widziałem gdzieś na filmie. Po prostu jak sam…”

Mirosław Okniński wyjaśnił, skąd pomysł na uderzanie swoich zawodników z liścia w trakcie walk. Według trenera jest to dobry sposób na motywację.

Kibice mogli zauważyć takie coś m.in. podczas walki Michała Oleksiejczuka w UFC, czy także podczas ostatniego pojedynku Amadeusza Roślika w największej polskiej organizacji freakowej.

Na gali FAME 11 „Ferrari” zmierzył się z raperem „Filipkiem”. Stawka była wysoka, bowiem Amadeusz założył się z włodarzem „Boxdelem” o 100 tysięcy złotych. Aby wygrać te pieniądze, musiał skończyć swojego przeciwnika już w pierwszej rundzie.

Roślik był bliski zwycięstwa, gdyż w parterze zasypał swojego rywala ogromną ilością ciosów. Nie wszystkie jednak dochodziły do głowy rywala. Część z nich lądowała na gardzie, na macie albo na czole przeciwnika, przez co „Ferrari” nie był w stanie go znokautować, a sędzia nie zamierzał przerywać pojedynku.

W przerwie pomiędzy rundami mogliśmy zobaczyć, jak „Ferrari” dostaje od trenera serię liści. Szybko zrobiło się o tym głośno, a nagrania z tej sytuacji obiegły Internet.

W wywiadzie na kanale mymma.pl trener Okniński wyjaśnił, że jest to sposób na motywowanie zawodników. Wolisz uderzyć ich pierwszy, zanim zrobią to przeciwnicy.

Sprawdź!  Norman Parke o Don Kasjo: "Może w internecie jest idiotą z MTV, ale ma..."

– Te liście są po to, żeby zmotywować. Bo niektórzy zawodnicy motywują się dopiero wtedy, kiedy dostaną od kogoś w ryj. Często jest tak, że wychodzi do walki, jest taki spięty, a jak ktoś go uderzy, to dopiero wtedy chce oddać i się budzi. Więc lepiej, jak dostanie liścia ode mnie, wtedy jest już obudzony i gotowy do walki.

Nie wymyśliłem tych liści dlatego, że obejrzałem to gdzieś na filmie, po prostu jak sam trenowałem, to sam się motywowałem dopiero wtedy, jak ktoś mnie uderzył. I wtedy się nakręcałem. Po co ma mojego zawodnika przeciwnik uderzyć, skoro mogłoby być już wtedy za późno? Lepiej, jak ja go uderzę z płaskiej i wtedy jest już gotowy.

Źródło: YouTube

Sprawdź!  Murański postanowił odpowiedzieć Popkowi! "Odważne słowa szczurze. Chętnie Judaszu wszystko ci przypomnę..."

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.