UFC

Ogromne wsparcie dla Mateusza Gamrota! „Jesteś stworzony do wielkich rzeczy”

Mateusz Gamrot przegrał wczorajszego wieczoru na UFC 280 po ciężkiej przeprawie z Beneilem Dariushem. Polak mógł liczyć na ogromne wsparcie po walce.

To była jedna z najważniejszych walk w karierze Mateusza Gamrota. Polski lekki po wygranej nad Armanem Tsarukyanem sprzed kilku miesięcy wszedł do TOP 10 kategorii lekkiej, która uchodzi za najbardziej naszpikowaną gwiazdami w UFC.

Polak otrzymał wielką szansę mierząc się z prawdziwym weteranem oktagonu, Beneilem Dariushem w karcie głównej UFC 280, które miało miejsce w Abu Zabi. „Gamer” przez całą walkę uporczywie szukał sprowadzeń, sporo kiwał i niejednokrotnie trafił Amerykanina.

To jednak „Darek”, jak nazywał oponenta Mateusz, okazał się być lepszy. Według statystyk federacji Kudowianin odczuł aż 67 uderzeń, podczas gdy sam celny był w 38. próbach. Do tego „Gamer” wylądował na deskach po jednej z bomb rywala. Koniec końców arbitrzy orzekli jednogłośną wygraną Dariusha.

O ile Gamrot nie jest zadowolony z rezultatu, o tyle na pocieszenie zostaje mu fakt, iż jego walka z Amerykaninem zachwyciła publiczność. Tuż po werdykcie w social mediach posypały się słowa wsparcia dla polskiego zawodnika.

Sprawdź!  Oliveira vs. Makhachev o pas wagi lekkiej na UFC 280! Są reakcje zawodników!

To dopiero początek. Mateusz Gamrot będzie mistrzem UFC – napisał komentujący walkę Kudowianina Łukasz „Juras” Jurkowski.

To nie porażka, tylko lekcja. Wracasz po nich silniejszy, więc top tylko kwestią czasu. Jesteś kotem i przyciągasz tłumy. – dodał od siebie dziennikarz Kanału Sportowego Maciej Turski.

Kilka słów od siebie do „Gamera” skierowali też byli championi federacji znad Wisły – Jan Błachowicz i Joanna Jędrzejczyk. „Cieszyński Książę” pogratulował świetnego starcia obojgu lekkim.

Co za walka, Beneila Dariusha i Mateusza Gamrota. Wrócisz silniejszy, „Gamer”. Jesteś stworzony do wielkich rzeczy.

„JJ” skorzystała z możliwości i przyleciała do Abu Zabi i z bliskiej odległości oglądała pojedynek Gamrot vs. Dariush. Była królowa dywizji słomkowej szybko napisała pocieszające słowa na Instagramie:

MATI! Nie muszę Ci tłumaczyć… Niewielu doszło tak wysoko, a uwierz mi, że to dopiero początek #głowadogóry

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.