Boks

Ngannou odpowiedział na wyzwanie Wildera! Dojdzie do walki? „Mam nadzieję, że dotrzymujesz słowa. Tak jak powiedziałem, tylko w boksie”

Były mistrz UFC Francis Ngannou odpowiedział na wyzwanie Deontaya Wildera, który zaproponował pojedynek w boksie, a następnie rewanż w MMA.

Kameruńczyk od kilku tygodni nie jest już zawodnikiem UFC. Jako mistrz zdecydował się zwakować pas i nie przedłużył umowy, mimo że organizacja oferowała mu bardzo wysoką gażę. Dana White zdradził, że byłby to najwyższy kontrakt w historii wagi ciężkiej.

Ngannou vs Wilder?

Ngannou przekazał, że zamierza teraz toczyć pojedynki zarówno w boksie, jak i w MMA. Celuje w starcia z samą czołówką i chciałby zmierzyć się z Anthonym Joshuą lub Tysonem Furym. Już kilka miesięcy temu „Król Cyganów” wyraził chęć walki, natomiast niedawno głos zabrał menedżer Joshuy, który przyznał, że zestawienie z AJ’em byłoby prawdziwym hitem.

Wyzwanie byłemu mistrzowi UFC rzucił również Deontay Wilder. Pięściarz zaproponował dwie walki. Pierwszą na zasadach bokserskich, a kolejną w formule MMA. Teraz Francis Ngannou zabrał głos po tym, jak Wilder ogłosił, że jest wolnym agentem i sam pokieruje swoją karierą.

Kameruńczyk jest zainteresowany wyłącznie konfrontacją w ringu. Na swoich social mediach zamieścił takie wpisy:

Sprawdź!  Krzysztof Głowacki radzi Michałowi Cieślakowi przed walką o pas: "To powinna jego główna broń!"

– Witam w wolnym świecie. Mam nadzieję, że dotrzymujesz słowa. Do zobaczenia wkrótce.

– Powiedziałem, że wyłącznie w boksie, żeby mógł zachować swoje kończyny. Tak jak powiedziałem, zobaczymy czy dotrzymujesz słowa.

Źródło: Twitter

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.