UFC

Narzeczona Błachowicza zdradziła, jak uratowała jego karierę po serii porażek – „Myślałam, że zostanie zwolniony. Poważnie…”

Dorota Jurkowska to narzeczona i jednocześnie menadżerka Jana Błachowicza. W rozmowie z ESPN kilka dni przed galą UFC 259 wspomniała, jak uratowała Cieszyńskiego Księcia przed zwolnieniem z organizacji.

Jan Błachowicz nie miał łatwych początków w UFC. Rozpoczął od zwycięstwa, jednak w następnych 5 pojedynkach przegrał 4 razy przez decyzję sędziów. Jurkowska w rozmowie z amerykańskim portalem przyznała, że w 2017 roku po porażce z Patrickiem Cumminsem obawiała się, że to koniec przygody Błachowicza w UFC.

– O mój Boże, myślałam, że zostanie zwolniony. Poważnie. Spodziewałam się maila, w którym będzie napisane, że to koniec. Natychmiast wysłałam maila do Micka Maynarda (matchmakera UFC). Tej nocy wymieniliśmy wiele wiadomości. To była bardzo ciężka noc – powiedziała Jurkowska.

– Tak bardzo naciskałam, żeby dali Janowi jeszcze jedną szansę. Powiedziałam im, że jest wielką gwiazdą w Polsce, a wiem, że chcą tutaj w Polsce zrobić galę. Powiedziałam, że musi być na karcie walk! To był mój ostatni argument, żeby go nie zwalniali – dodała.

Ostatecznie Jurkowska osiągnęła swój cel i Cieszyński Książę w październiku 2017 roku na gali w Gdańsku zmierzył się z Devinem Clarkiem, który wówczas miał na swoim koncie 8 zwycięstw i 1 porażkę.

Sprawdź!  Conor McGregor na szczycie listy Forbesa! Zapowiedział debiut w wadze średniej?!

 Przed tą walką zacząłem wierzyć, że znowu będzie dobrze. Miałem w sobie ten ogień. Wiedziałem, że to nie koniec, nie mogę skończyć tej w taki sposób. Wiedziałem, że muszę wygrać, żeby udowodnić sobie, że wciąż mogę być znacznie lepszy – wspominał sam Błachowicz.

Pojedynek z Devinem Clarkiem był ważnym momentem w karierze Polaka. Cieszyński Książę poddał rywala duszeniem zza pleców w drugiej rundzie. Co najistotniejsze, to zwycięstwo rozpoczęło serię czterech wygranych. Po następnej porażce, tym razem z Thiago Santosem Błachowicz powrócił jeszcze silniejszy i wygrał kolejne 5 walk.

Znokautował Luke Rockholda, wygrał przez decyzję z Ronaldo Souzą, zanotował kolejne KO w pojedynku z Corey Andersonem. Dwa ostatnie pojedynki to wejście na sam szczyt i największa walka w historii polskiego MMA.

Na UFC 253 Błachowicz w drugiej rundzie pokonał Dominicka Reyesa przez TKO i zdobył mistrzowski pasa. Natomiast na minionej gali pokonał wielką gwiazdę Israela Adesanyę.

Źródło: ESPN

Sprawdź!  Jan Błachowicz typuje UFC 267 i sugeruje federacji eliminator! "Zawsze tak było i to się nie zmieni. Nigdy nie wybierałem sobie przeciwników"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.