UFC

Mocno skrytykowany Khabib przeprasza za słowa na temat Afganistanu: „Jesteś po prostu talibem. Jesteś szaleńcem, terrorysto”

Na konferencji w Rosji Khabib wypowiedział kontrowersyjne słowa, po których ruszyła lawina krytyki. Były mistrz UFC wyjaśnił, o co chodziło w jego wypowiedzi.

Dagestański Orzeł został zapytany przez jednego z dziennikarza o aktualną sytuację w Afganistanie. Khabib nie zamierzał wdawać się w dyskusję na ten temat i powiedział:

– [Transkrypcja lowking.pl] Masz coś wspólnego z Afganistanem? Ja też nie mam. Jesteśmy na konferencji prasowej poświęconej podpisaniu bardzo ważnej umowy dla rosyjskiego sportu. Nigdy nie było czegoś takiego nawet w piłce nożnej czy w hokeju. Nie chciałbym więc, żebyśmy w tak ważnym momencie rozmawiali o jakimś politycznym wydarzeniu, do którego doszło tysiące kilometrów stąd.

Po tych słowach na social mediach fightera pojawiła się masa krytycznych komentarzy: „Straciłeś fanów w Afganistanie. Jesteś dla nas nikim”„Zawiodłeś miliony ludzi w Afganistanie”, „Jesteś po prostu talibem”„Jesteś szaleńcem, terrorysto. Wolność dla Afganistanu!”

Na kolejnej konferencji Khabib przeprosił za swoje słowa i wyjaśnił, o co chodziło w jego wypowiedzi:

Przemyślałem swoją odpowiedź. Myślę, że nie zostało to odpowiednio ujęte, gdy powiedziałem, że to, co dzieje się tysiące kilometrów stąd, mnie nie interesuje.

Łączą mnie bardzo bliskie relacje z ludźmi z Afganistanu. Od 2012 roku trenuję w San Jose w Kalifornii. Niedaleko San Jose znajduje się Fremont, gdzie mieszka 150 tysięcy afgańskich rodzin. To największa społeczność afgańska poza Afganistanem. Mam wielu przyjaciół, bliskich mi ludzi z Afganistanu.

Ludzi, którzy pracują w Google, w Apple czy sportowców albo zawodników MMA, właścicieli restauracji, imamów. Mam wielu przyjaciół z Afganistanu.

Myślę, że zostałem źle zrozumiany. Chodziło mi tylko o to, że nie chciałem komentować wydarzeń politycznych. Mam nadzieję, że mi przebaczą, jeśli w jakikolwiek sposób ich obraziłem. Nie wstydzę się przepraszać. Każdy popełnia błędy. W głowie miałem to ułożone zupełnie inaczej i po prostu nie chciałem wypowiadać się na temat polityki.

Ich ludzie wiele przecierpieli w swoim życiu. Jeśli ktoś prześledzi historię ich ostatnich 120 lat, wie o tym. Czuję ich cierpienie. Martwię się o nich i życzę im wszystkiego dobrego.

Źródło: lowking.pl

Sprawdź!  Weili Zhang po porażce na UFC 268: "Szkoda, że dziś mi poszło ch*jowo i przegrałam..."

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.