FAME MMA

Ministerstwo Sprawiedliwości reaguje po materiale Wardęgi! Zwołano specjalną konferencję [WIDEO]

Wygląda na to, że osoby zamieszane w aferę pedofilską nie uciekną już od odpowiedzialności. Głos w całej sprawie zabrał sam minister sprawiedliwości.

Sylwester Wardęga poruszył cały Internet, nie tylko, jeśli chodzi o środowisko influencerskie czy freak fighty. W głośnym materiale ujawnił, pedofilskie zachowania „Stuu” oraz to, że takie osoby jak Marcin Dubiel, „Fagata” czy „Boxdel” o wszystkim wiedziały, jednak przez lata milczały.

Jest to początek całej sprawy i w ciągu dwóch dni do sieci trafiła masa materiałów, w tym nazwiska kolejnych osób podejrzanych o pedofilię, a także influencerów, którzy znali prawdę na temat „Stuu”. Przed sądem może stanąć nie tylko sam Stuart Burton, ale również osoby, które go cały czas kryły.

Po wybuchu ogromnej afery głos zabrał sam premier Mateusz Morawiecki. Do akcji w końcu wkroczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który zwołał specjalną konferencję. Jako pierwszy wypowiedział się Piotr Cieplucha, czyli wiceminister, który wyjaśnił, że sprawa dotyczy nie tylko youtube’a i influencerów, ale również osób ze środowiska freakowej:

Sprawdź!  "Boxdel" ostro o prezesie FEN! "Jóźwiak mega przygłup. To jest mega tępy gość"

Sprawa jest na tyle ważna, że dotyczy najmłodszych użytkowników sieci. Wielu rodziców z zaniepokojeniem obserwuje to, co się dzieje. Nie może być tak, że ktoś stoi ponad prawem, że ktoś jest celebrytą, ma miliony wyświetleń, zarabia ogromne pieniądze, to może wykorzystywać swoją pozycję do tego, by wykorzystywać seksualnie nieletnich. Nie ma na to zgody – oświadczył.

Następnie Ziobro dodał – Zero tolerancji wobec pedofilii, wobec przestępstw o charakterze seksualnym wobec dzieci, gdziekolwiek by one miały miejsce. Po drugie rodzice muszą mieć przekonanie, że państwo działa, że chroni dzieci. Ale rodzice też muszą brać odpowiedzialność za własne dzieci, monitorować ich działalność w Internecie.

Poniżej znajdziesz fragmenty konferencji:

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.