Boks

Mieszkańcy Kijowa wybudowali UMOCNIENIA! Witalij Kliczko mówi, jak wygląda aktualna sytuacja w stolicy! (VIDEO)

Trwa wojna na Ukrainie, a Ukraińcy z całych sił starają się na różne sposoby walczyć o wolność swojego kraju i opóźniać rosyjską inwazję. Witalij Kliczko przekazał, jak wygląda sytuacja w ukraińskiej stolicy.

Ukraińcy dzielnie walczą o wolność

Waleczna postawa Ukraińców inspiruje cały świat. Do walki w obronie ojczyzny zdecydowali się stawić Ukraińscy politycy i sportowcy, a mieszkańcy miast szykują koktajle Mołotowa. Walczyć z okupantem zdecydowali się między innymi legendarni Ukraińscy pięściarze – jednym z nich jest obecny mer Kijowa, Witalij Kliczko.

Witalij Kliczko jest byłym mistrzem świata i multimilionerem, który bez problemu mógł uciec z Ukrainy. Mimo to razem ze swoim bratem kieruje obroną miasta, i nie zamierza pozwolić Rosjanom na zajęcie Kijowa.

Witalij Kliczko o sytuacji w Kijowie

W najnowszym nagraniu, były mistrz świata zdecydował się pokazać, jak Kijów jest przygotowany na nadciągające wojska rosyjskie. Choć w ostatnich dniach postępy Rosjan w okolicy Kijowa znacząco zwolniły, to nieuniknione jest, że Rosjanie znów przypuszczą większy atak na stolice.

Witalij Kliczko przemawia na tle prowadzącej do Kijowa drogi, na której możemy zauważyć stworzone przez mieszkańców zapory przeciwczołgowe i ułożoną w poprzek trasy barykadę. Widzimy, że Ukraińcy nie zamierzają się poddawać.

Sprawdź!  Ołeksandr Usyk stanął w obronie Ukrainy! Chwycił za broń i razem z Wasylem Łomaczenko dołączył do...

Miasto jest ufortyfikowane przeciw rosyjskim atakom. Ukraińskie wojsko, obrona terytorialna, policja i inni funkcjonariusze są w pełnej gotowości, i będziemy bronić stolicy” – przekazuje mer Kijowa, Witalij Kliczko.

Przypomnijmy, że do Batalionów Obrony Terytorialnej Ukrainy dołączyli również Wasyl Łomaczenko i aktualny mistrz świata wagi ciężkiej – Oleksandr Usyk.

Źródło: Twitter ; Reddit

smma

Kacper, lat 33. MMA interesowało mnie jeszcze przed tym, jak Mariusz Pudzianowski wchodził do klatki KSW. Pamiętam, jak po tym wydarzeniu wszystko nabrało rozpędu. Zagorzały fan Joanny Jędrzejczyk i Mateusza Gamrota. Na co dzień mieszkam w Hiszpanii i tam też trenuje w jednym z klubów bokserskich w Alicante.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.