UFC

Michał Oleksiejczuk powraca i zawalczy na tej samej gali co Jan Błachowicz! Wiemy kto będzie rywalem Polaka

Na Twitterze Marcel Dorff podał informację, że na gali UFC 267 w Abu-Dhabi powróci nasz rodak Michał Oleksiejczuk. Jego rywalem będzie Rosjanin Shamil Gamzatov.

Michał Oleksiejczuk w przeszłości walczył dla takich organizacji jak PLMMA,  FEN czy TFL.  W 2017 roku zadebiutował w UFC na gali z numerem 219, gdzie wygrał z Khalilem Rountree. Jakiś czas później, wynik ten zmieniono na „no contest” z powodu wykrycia u Polaka niedozwolonych substancji dopingujących. Michał wrócił do klatki w 2019 roku, gdzie pokonał kolejno Giana Villante i Gadzhimurada Antigulova . Na UFC on ESPN+ 18 doznał pierwszej porażki w Ultimate Fighting Championship, przegrywając z Ovincem St. Preux.

W swoim ostatnim pojedynku na UFC 260 pokonał Modestasa Bukauskasa. Michał w naszym rankingu polskich zawodników MMA zajmuje drugie miejsce w dywizji do 93 kilogramów a szóste miejsce w P4P. Pełną wersję rankingu znajdziecie TUTAJ.

Shamil Gamzatov rywalem Michała Oleksiejszuka na UFC 267

Shamil Gamzatov do tej pory w swojej zawodowej karierze nie zaznał jeszcze goryczy porażki. W przeszłości walczył dla wielu świetnych organizacjach takich jak: WSOF, ACB czy PFL. W 2019 roku zadebiutował w Ultimate Fighting Championship na UFC on ESPN+21, gdzie wypunktował Klidsona Abreu. Walka z naszym rodakiem będzie dla niego powrotem po prawie dwuletniej przerwie od startów.

Gala UFC 267 odbędzie się 30 październik w Abu-Dhabi. W tym wydarzeniu weźmie udział Jan Błachowicz, który zmierzy się z Gloverem Teixeirą.

Sprawdź!  (VIDEO) Tai Tuivasa z brutalnym nokautem na UFC 264. I wielkim pragnieniem po walce!

źródło: Marcel Dorff/Twitter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *