KSW

Michał Materla o walce Pudzianowskiego z Jurasem. „Nie wiem, na ile Łukaszowi wystarczy…”

Na kolejnej gali KSW w walce wieczoru zobaczymy pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy Łukaszem Jurkowskim debiutującym w tej dywizji a Mariuszem Pudzianowskim.

Zestawienie wywołało lawinę komentarzy, duża część internautów mocno krytykuje Jurasa za to, że zamiast stanąć do walki z Szymonem Kołeckim, wybrał starcie, za które dostanie większą wypłatę. Natomiast Jurkowski zaznaczył, że jeśli pokona Pudziana, wówczas w ostatnim pojedynku w karierze zmierzy się z Kołeckim.

Walka na KSW 61 będzie dla Jurasa 29 pojedynkiem w karierze. Ostatni raz widzieliśmy go w akcji na gali w 2019 roku, kiedy to walczył ze Stjepanem Bekavacem. Od tego czasu Jurkowski kilkukrotnie był zestawiany z Kołeckim, więc wiadomość o pojedynku z Pudzianem mocno zaskoczyła kibiców.

Dla Pudziana będzie to 23 walka w karierze. Ostatni do klatki wszedł na KSW 59. Były strongman zmierzył się z Nikola Milanoviciem, który zastąpił senegalskiego zapaśnika Bombardiera.

Materla o walce Pudzianowski vs Jurkowski

O nadchodzący pojedynek został zpytany Michał Materla, który rozmawiał z portalem Sportowe Fakty:

W momencie, w którym „Juras” byłby w solidnym cyklu przygotowawczym, to „Pudzian” nie miałby argumentów, żeby wygrać tę walkę. Ale nie wiem, na ile Łukaszowi wystarczy zaangażowania w treningi. W sieci pojawiają się zdjęcia i filmy, ale to jest internet, który rządzi się swoimi prawami.

Jeśli Łukasz wypracuje, chociaż 60 procent swojej normalnej dyspozycji, to wygra z Mariuszem bez problemu. „Juras” jest bardziej doświadczony i wie, jak to rozegrać.

To jest tytan pracy. Tego nie da mu się zabrać. To, jaką przeszedł przemianę od strongmana do zawodnika MMA, wymagało katorżniczej pracy. A do tego Mariusz ma jaja w klatce i nie kalkuluje. Pójdzie i będzie próbował zrobić to, co umie robić najlepiej: tanio skóry nie sprzeda. – zaznaczył Materla w rozmowie z portalem Sportowe Fakty.

Sprawdź!  Znamy kursy na walkę Michała Kity z Darko Stosicem na KSW 61. Bukmacherzy wskazali ogromnego faworyta!

DARMOWY ZAKŁAD NA GALĘ KSW

Darmowy zakład odbierzesz rejestrując się tutaj.

Na start otrzymasz 29 zł oraz zakład bez ryzyka do 200 zł!

Źródło: Sportowe Fakty

smma

Kacper, lat 33. MMA interesowało mnie jeszcze przed tym, jak Mariusz Pudzianowski wchodził do klatki KSW. Pamiętam, jak po tym wydarzeniu wszystko nabrało rozpędu. Zagorzały fan Joanny Jędrzejczyk i Mateusza Gamrota. Na co dzień mieszkam w Hiszpanii i tam też trenuje w jednym z klubów bokserskich w Alicante.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.