UFC

Mayra Bueno Silva wygrywa w walce, która nie zachwyciła

W jedynym w karcie głównej UFC Vegas 51 pojedynku pań doszło do walki brazylijsko-chińskiej. Mayra Bueno Silva zmierzyła się z Wu Yanan.

Od czasu występu Mayry Bueno Silvy w Dana White’s Contender Series minęły już niemal 4 lata. Popularna „Sheetara” była wówczas niepokonana, a większość walk kończyła przed czasem. Przekonała się jednak, że występy w UFC to nie przelewki. Choć dwukrotnie wygrywała przez poddanie, zaliczyła pierwsze wpadki, przegrywając jednogłośnymi decyzjami z Maryną Moroz, czy ostatnio z Manon Fiorot. Niemniej jednak Bueno Silva wciąż jest groźną zawodniczką żeńskiej dywizji koguciej i będzie chciała ponownie to udowodnić na UFC Vegas 51!

Jej rywalką będzie Wu Yanan. 25-letnia Chinka nie może zaliczyć ostatnich występów do najlepszych. Walcząca pod pseudonimem „Mulan” zawodniczka przegrywała przez decyzję najpierw niejednogłośnie z Mizuki Inoue, a następnie jednogłośnie z Joselyne Edwards. Wciąż młoda Yanan staje przed szansą na odbicie się, jednak Bueno Silva również ma coś do udowodnienia na UFC Vegas 51.

Przebieg walki

Runda 1

Dużo rusza się od początku Chinka, ale to Bueno Silva wyprowadza jako pierwsza celnego low kicka. Wu Yanan próbuje wyczuć Brazylijkę, straszy kombinacjami pięściami. Niezłe kopnięcie na korpus w jej wykonaniu, ale dobrze odpowiada Sheetara. Mocne niskie kopnięcie, dobry front kick na brzuch. Docisnęła Mayra Bueno Silva rywalkę do siatki i zasypała ją piekielnymi ciosami! Padła po jednym z nich Mulan, przetrwała jednak nawałnicę z góry. Ataku Wu, Bueno Silva stoi jednak nic sobie z tego nie robiąc i posyła niezłe kontry. Dużo aktywniejsza jest Chinka, choć to Brazylijka wydaje się być świeższa. Uniknęła ona prawego sierpa, ale Wu Yanan przestrzeliła z lewym podbródkowym. Ruszyła z jeszcze jedną szarżą Bueno Silva, poszło w ruch kolano! Pod koniec rundy rzuciła jeszcze mocny prawy sierp w kontrze.

Sprawdź!  Conor McGregor zapowiada "absolutny rozpier**l" w rewanżu z Poirierem. Kontrakt na trylogię podpisany!

Runda 2

O wiele spokojniej zaczęła Mulan. Rywalka zaś także na spokoju, ale zaatakowała kombinacją prawy-lewy. Im bliżej podchodzi, tym bardziej aktywuje Wu Yanan, która pokazuje, że wciąż jest w tej walce! Próba klinczu i high kick na twarz Chinki. Ponownie zaatakowała Brazylijka, mocno docisnęła do siatki oponentkę, Wu Yanan odepchnęła ją i zawodniczki wylądowały na macie! Tam Sheetara natychmiast założyła trójkąt nogami i szukała skończenia… Udało się jednak uciec Mulan! Kilka ataków z góry w jej wykonaniu, niepotrzebnie poszła do parteru wiele ryzykując. Złapała ją za rękę Bueno Silva, wykręcając w Kimurze… Chinka jednak przetrwała! Mamy po chwili klincz na siatce, Brazylijka trzyma oponentkę za nogę i szuka podcięcia. Na sam koniec posyła jeszcze lewy sierp.

Runda 3

Wu Yanan dużo straszy prostymi. Znów dużo ruchu z jej strony, poszła obrotowa pięść, wszystko jednak trafia albo w powietrze, albo gardę Bueno Silvy. Ta z kolei odpowiada bardzo pojedynczymi ciosami, zasłaniając głównie twarz. Zaczyna w końcu kontrować uderzenia Mulan, dochodzą proste i krótkie haki. Mulan szuka kombinacji, punktuje trafiając w brzuch. Sheetara czeka na bliskie podejście i wówczas wyprowadza krótki ciosy w kontrze. Prowokuje jeszcze oponentkę na ostatnią minutę! Dużo jednak niecelnych ciosów w te 60 sekund i usłyszymy kolejny werdykt sędziowski.

Sprawdź!  UFC Vegas 30 - wyniki ważenia. Marcin Prachnio w limicie

Oficjalny wynik: Mayra Bueno Silva wygrywa jednogłośną decyzją!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.