Boks

„Marzyłby mi się taki pojedynek” – Mateusz Masternak chce walczyć z Michałem Cieślakiem o mistrzostwo świata na gali w Polsce

W miniony weekend odbyła się gala KBN 15, gdzie zobaczyliśmy wiele ciekawych pojedynków. W co-main evencie po świetnej walce Mateusz Masternak pokonał na punkty Adama Balskiego zdobywając pas IBF Intercontinetal w wadze cruiser. W wywiadzie po walce zdradził, że teraz chciałby zawalczyć o mistrzowski pas z Michałem Cieślakiem.

Mateusz „Master” Masternak jest czołowym Polskim pięściarzem w kategorii cruiser. Ma on za sobą wiele wspaniałych i widowiskowych pojedynków. W swojej karierze stoczył prawie 50 zawodowych pojedynków. Jest on byłym mistrzem europy federacji EBU.

Ten tytuł stracił w 2013 roku, gdzie przegrał przez TKO z Grigory Drozdem. W 2018 roku wziął udział w turnieju WBSS, ale już w pierwszym boju został wypunktowany po twardym boju przez Yuniela Dorticosa. Obecnie jest na fali trzech wygranych.

Michał Cieślak aktualnie jest czołowym polskim pięściarzem w wadze junior ciężkiej. Jest on znany z niezwykle widowiskowego stylu walki. W ubiegłym roku stanął przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego w dywizji cruiser, jednak na gali w Kinshasie przegrał na punkty z Ilungą Makabu. Obecnie może się pochwalić dwoma wygranymi z rzędu. W ubiegłym miesiącu na PBN 10 pokonał Yury Kashinsky’ego.

Sprawdź!  Taxi Złotówa pokazuje się ze świetnej strony i rozbija na punkty Fit Dzika podczas KBN 15

„Master” chce walczyć z Michałem Cieślakiem o mistrzostwo świata

„Teraz, na pewno odpoczynek. Mam nadzieję, że teraz będę wysoko w rankingu. Nie ukrywam, że marzy mi się taki pojedynek polsko-polski o mistrzostwo świata. Master nie zdobył mistrzostwa świata w Moskwie we Francji, RPA a zdobyłby w Polsce. To byłoby dopiero coś. „

powiedział Mateusz Masternak w rozmowie z mediami.

źródło: Bokser Org

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *