UFC

Marlon Vera zaczepia weterana! „Podobno podwójny podbródek chce wrócić, czy to prawda, Urijah Faber?”

Marlon Vera zajmuje obecnie 9-tą pozycję w rankingu dywizji koguciej. Ekwadorczyk od walki na UFC Vegas 29 szuka rywala. Jeszcze w oktagonie namawiał Dominicka Cruza, a teraz zaczepia inną żywą legendę – Urijaha Fabera!

Marlon Vera po raz ostatni wystąpił na gali UFC Vegas 29 w ubiegłym miesiącu. Wziął wówczas rewanż na Davey’m Grancie, z którym przegrał w 2016 roku. Tym razem jednak odniósł jednogłośne zwycięstwo. Było mu ono wielce potrzebne po porażce z grudnia ubiegłego roku. Poległ wtedy na gali UFC Fight Night 183 z Jose Aldo.

Już w wywiadzie po pojedynku z Grantem, „Chito” nie marnował czasu na zaproszenie kolejnych rywali do tańca. Uwadze nie mogła mu umknąć obecność byłego championa dywizji koguciej, Dominicka Cruza:

Chcę walczyć, wracam na salę już we wtorek. Ktoś chętny? Dominick Cruz, dawaj!

„Dominator” jednak zdaje się nie być zainteresowany powrotem do oktagonu, przynajmniej nie na starcie z Verą. Ten z kolei zwrócił swoją uwagę na kolejnego z weteranów dywizji.

Cruz nie chce walczyć… Rivera nadal szuka sposobu w jaki odmówić… Podobno podwójny podbródek chce wrócić, czy to prawda Urijah Faber?

Według „Chito” ciężko mu o przeciwnika. Jimmie Rivera zajmujący trzynastą pozycję w rankingu dywizji koguciej zdaje się być rozsądną opcją. Fighter po raz ostatni wystąpił podczas UFC Vegas 20, gdzie przegrał na punkty z Pedro Munhozem.

Sprawdź!  Moreno poddał mistrza! Pierwszy Meksykanin z pasem UFC! [WIDEO]

Marlon Vera jak widać na powyższym tweecie nie wierzy w pojedynek z którymkolwiek z tych zawodników. Stąd też pytanie skierowane do weterana MMA i żywiej legendy, którą niewątpliwie jest Urijah Faber. „The California Kid” po trzech latach przerwy powrócił do oktagonu w 2019 roku wygrywając już w pierwszej rundzie z Rickym Simonem. 5 miesięcy później nie miał już tyle szczęścia i został znokautowany przez będącego na fali wznoszącej Petra Yana.

Faber obecnie skupia się na wychowywaniu kolejnych talentów prowadząc założoną przez niego ekipę Team Alpha Male. Gdyby jednak 42-latek poczuł iskrę, „Chito” Vera z chęcią powita go w klatce.

Źródło: MMA News

Sprawdź!  (VIDEO) Israel Adesanya straszy rywala! "Większość ludzi jest strasznie niewdzięczna, że żyje..."

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.