FAME MMA

Marcin Wrzosek szczerze o freak fightach: „Obok starcia o pas i uczestnictwa w TUF o tej walce będę opowiadał wnukom”

Marcin Wrzosek w jednym z ostatnich wywiadów szczerze wypowiedział się na temat freak fightów. Wskazał wiele plusów tego typu wydarzeń, patrząc na wszystko oczami profesjonalnego zawodnika.

„Polish Zombie” to doświadczony fighter, który miał okazję bić się m.in. w turnieju The Ultimate Fighter organizowanym przez szefa UFC, czy też w federacji KSW, gdzie sięgnął po mistrzowski tytuł w kategorii piórkowej, pokonując przed czasem Artura Sowińskiego.

Ostatnią walkę dla największej polskiej federacji MMA stoczył jeszcze w 2020 roku. Od tamtego momentu brał udział w różnych wydarzeniach freakowych, czy też starciach na gołe pięści, gdzie na WOTORE błyskawicznie rozprawił się z Vaso Bakoceviciem.

Jeśli chodzi o freak fighty, walczył w boksie z „Don Kasjo” i „Sariusem” oraz w kickboxingu z Piotrem Kałuskim, który był ponad 60 kg cięższy od byłego mistrza KSW, a mimo to w klatce nie stanowił większego wyzwania.

Marcin Wrzosek o freak fightach

W ostatnim wywiadzie dla portalu Sportowe Fakty Marcin Wrzosek przyznał, że z jego punktu widzenia walki freakowe mają same plusy, nie musi mierzyć się z robieniem wagi czy wyjątkowo trudnymi przeciwnikami, ale nadal odczuwa te same emocje przed starciem i dodatkowo zyskuje sporą rozpoznawalność:

Sprawdź!  Gdzie oglądać FAME 14? Stream online, transmisja na żywo. Gdzie i jak kupić PPV? FAME MMA 14 PPV cena, karta walk FAME MMA 14

– Ja to określam tak: wszystkie plusy z bycia zawodnikiem MMA bez wszystkich minusów. Jest fajna otoczka, adrenalina przed walką, duża rozpoznawalność wśród kibiców. Nie ma robienia wagi i bicia się z „mordercami”. Na tę chwilę FAME MMA nie ma dla mnie złych stron. Robię to, co kocham i dobrze się przy tym bawię. A to chyba w życiu ważne, prawda?

Następnie podkreślił, że mimo iż rywale mocno odstają pod względem umiejętności, to zawsze przygotowuje się w 100 procentach i nie odpuszcza treningów. Nie ukrywa również, że rywale nie chcą walczyć z nim w MMA ze względu na obawę przed poziomem sportowym, jaki prezentuje.

Wspomniany pojedynek z Piotrem Kałuskim na jednej z gal Prime Show MMA był prawdziwym freak fightem, gdzie mniejszy zawodnik zmierzył się ze znacznie większym rywalem, a mimo to pokonanie go nie stanowiło problemu. „Polish Zombie” przyznaje, że o tym zestawieniu, starciu o pas KSW i udziale w TUF będzie opowiadał swoim wnukom:

– To było super wyzwanie. Myślę, że to walka, o której będę opowiadał swoim wnukom. Obok pojedynku o pas mistrzowski w KSW i uczestnictwa w „The Ultimate Fighter”. To będzie coś, co podziała na ich wyobraźnię.

Przyznaje również, że mocno zmieniło się podejście freak fighterów. Kiedyś starali się zrobić jak największe dymy. Teraz duża część z nich próbuje zaprezentować się jak najlepiej na konferencjach i w klatce, gdyż jest świadoma, że udział w takich wydarzeniach, to duża szansa, więc warto ją wykorzystać:

Sprawdź!  (VIDEO) "Popek" ostro przed walką z Normanem Parke! "Jesteś ku*wa martwy! Dojadę cię ku*wa!"

– Czasy, kiedy konferencje przed nimi kojarzyły się z rzucaniem wyzwiskami, odeszły do lamusa. Uczestnicy widzą, że taka konferencja to ich pięć minut, czas, żeby pokazać jakimi są osobami. A nie każdy chce być kojarzony ze złym zachowaniem.

Źródło: Sportowe Fakty

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.