KSW

Mamed powróci jeszcze do klatki? Tak wyglądała jego czaszka przed i po nokaucie na KSW 65! „Nasza rekomendacja jest taka, rozważyć drugie życie”

Czy to koniec kariery Mameda Khalidova? Po KSW 65 fighter musiał przejść operację. Kości jego twarzy były zmasakrowane.

W main evencie gali legenda polskiego MMA zmierzyła się z Roberto Soldiciem. Chorwat po raz kolejny pokazał, że jego ciosy są wyjątkowo silne. W drugiej odsłonie po lewym sierpowym Mamed padł znokautowany i potrzebował pomocy lekarzy, zanim opuścił klatkę.

Po ciężkim KO Soldić został podwójnym mistrzem, natomiast Mamed utracił tytuł, który zwyciężył w poprzednim pojedynku ze Scottem Askhamem.

Odrazu po nokaucie Khalidov trafił do szpitala, a następnie przeszedł operację. Lekarz Michalik zapowiedział, że czeka go nawet 6-godzinna praca. Mamed miał bowiem złamanie jarzmowo-szczękowo-oczodołowe.

Operacja udana. Problem znany, ale rozległy. Tak rozległe urazy w sportach walki, jak u Mameda jednak zdarzają się rzadko – przekazał po operacji doktor Michalik.

Wielu kibiców martwiło się o zdrowie Mameda i po jego operacji przeprowadzono specjalną konferencję prasową, podczas której lekarz wyjaśnił, że zawodnikowi wstawiono tytanową płytkę, a jego powrót do zdrowia będzie trwał 6 miesięcy.

Niezwykłym problemem była kwestia gałki ocznej. Oczodół był wieloodłamowo połamany – przyznał i dodał – Okazuje się, że przednia ściana zatoki była rozkawałkowana, podobnie jak nos. Została oderwana prawie cała szczęka po stronie prawej.

Lekarz również doradził Mamedowi, aby ten zakończył sportową karierę – Spotykamy się z takimi sytuacjami od wielu lat. Nasza rekomendacja jest taka sama, rozważyć drugie życie.

Czy to koniec kariery Mameda Khalidova? Fighter chciał odejść na sportową emeryturę już po przegranej z Tomaszem Narkunem, jednak powrócił do klatki. Aktualnie ma 41 lat i przez kolejne 6 miesięcy będzie powracał do zdrowia po ciężkim nokaucie.

Źródło: Twitter/YouTube

Sprawdź!  Tomasz Sarara o walce z Izu Ugonohem w KSW: "Ludzie czekają na taką walkę i ja jestem gotowy taką walkę zrobić"

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.