UFC

Łukasz Brzeski oszukany? Cały świat inaczej widział walkę Polaka!

Łukasz Brzeski prawie rok musiał czekać na debiut w UFC. I o ile z występu na UFC on ESPN 41 może być zadowolony, to niestety z wyniku już nie.

Polski ciężki we wrześniu ubiegłego roku zwyciężył na Dana White’s Contender Series, dzięki czemu otrzymał kontrakt od prezydenta największej federacji MMA na świecie. Niestety niedługo później wykryto w jego organizmie niedozwoloną substancję i fighter otrzymał od komisji sportowej zawieszenie.

Ostatecznie Łukasz Brzeski wystąpił na UFC on ESPN 41 minionej nocy. Polak mierzył się tam z byłym mistrzem Oktagon MMA, Martinem Budayem i pokazał się naprawdę z bardzo dobrej strony. Statystyki z całego pojedynku również nie kłamią. Brzeski był celniejszy i wyprowadził sporo więcej uderzeń od Słowaka. Na uwagę zwłaszcza zasługuje druga runda, gdzie zawodnik NKSW Hoły Team zaliczył ponad dwa razy tyle trafień, co oponent.

Sędziowie widzieli to jednak inaczej i orzekli niejednogłośną wgraną Martina Budaya. Werdykt skomentował między innymi prezes Fight Exclusive Night, Paweł Jóźwiak, który napisał na Twitterze:

Sprawdź!  UFC 292. Machado Garry deklasuje Magny'ego! Pełna dominacja Irlandczyka

Łukasz Brzeski strasznie skrzywdzony przez sędziów!

Oraz pisząc „To wstyd!” pod wideo z oficjalnym wynikiem na profilu UFC. Na portalu MMADescisions.com, gdzie fani i dziennikarze mogą punktować wszystkie pojedynki, jedynie Tyler Treese z Sherdoga widział Budaya jako wygranego tego starcia. Z kolei zdaniem portalu MMAJunkie.com Łukasz Brzeski zwyciężył wszystkie trzy odsłony.

Głos zabrał także menedżer polskiego ciężkiego – Artur Gwóźdź. Jemu również ciężko zaakceptować taki, a nie inny werdykt. Zwłaszcza, jak patrzy się na statystyki.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.