Boks

Logan Paul dostał lekcję boksu od Floyda Mayweathera. Youtuber zaskoczył i przetrwał pełen dystans! [WIDEO]

Za nami gala boksu, która miała miejscu w Miami na Florydzie. W main evencie na ring powrócił legendarny Floyd Maywaeather, który zmierzył się z Youtuberem Loganem Paulem.

Mayweather (50-0, 27 KOs) w ostatnim starciu zmierzył się z japońskim kickboxerem i zawodnikiem MMA – Tenshinem Nasukawą. Walka nie trwała nawet pełnej rundy, Floyd znokautował swojego rywala, a za walkę zgarnął prawie 10 milionów dolarów.

Rywalem legendy był Logan Paul, który na koncie ma jeden zawodowy pojedynek. W 2019 roku zmierzył się z innym youtuberem i poniósł porażkę. Floyd miał świadomość tego, że zarobi ogromne pieniądze i przyjął walkę z celebrytą.

Starcie pokazowe było zakontraktowane na 8 rund i nie wliczało się do oficjalnego rekordu. Nie było też punktowane, a Mayweather, jeśli chciał zwyciężyć, musiał znokautować rywala. Tak się jednak nie stało. Youtuber przetrwał cały dystans, jednak dostał prawdziwą lekcję boksu.

Pojedynek rozpoczął się od badania obu stron. Przez dwie rundy Paul był znacznie bardziej aktywny, jednak jego ciosy nie dochodziły do celu. Pod koniec pierwszej odsłony rzucił się na Floyda z serią ciosów, a legendarny pięściarz przyjął wszystko na gardę.

Sprawdź!  Tyron Woodley wytatuował sobie "I love Jake Paul"! Były fighter UFC podważa autentyczność!

Mayweather w końcu zmienił taktykę w kolejnej rundzie. Skrócił dystans i na podwójną gardę zbierał ciosy rywala, odpowiadając lewymi sierpami i hakami na korpus. W 4. odsłonie Money jeszcze bardziej podkręcił tempo, a Paul popełniał coraz więcej błędów i zaczął się męczyć.

W ostatnich rundach Logan Paul próbował jedynie przetrwać do końca. Coraz częściej klinczował i nie wyprowadzał zbyt wielu ciosów. Kiedy starcie dobiegło końca, Youtuber zaczął świętować, gdyż uznał to za wielki sukces, że nie został znokautowany przez 16 kg lżejszego Mayweathera.

– Nie mam już 21 lat, a ta walka była dla mnie okazją, by sprawdzić się z kimś młodszym. Logan Paul to naprawdę dobry chłopak jest młody i silny. Czerpałem z tego pojedynku dużo przyjemności, to była dla mnie zabawa. Mam nadzieję, że kibicom też się podobało – powiedział po walce Mayweather.

 Niech mi nikt więcej nie mówi, że czegoś nie da się osiągnąć. Niemożliwe nie istnieje. Wszyscy twierdzili, że to najlepszy bokser w historii, a ja walczyłem z nim przez osiem rund. Szacunek dla Floyda to była wielka przyjemność – przyznał Paul.

Sprawdź!  Don Kasjo skomentował starcie Logan Paul vs Floyd Mayweather: "Dużo lepiej bym poprowadził tę walkę niż Logan"

Po walce w social mediach pojawiło się wiele pytań do kibiców, kto wygrał starcie? Internauci zaznaczyli, że obaj mogą czuć się zwycięzcami. Mayweather zdominował pojedynek, jednak Paul wytrzymał pełen dystans z legendą boksu. Przegrali natomiast ci, którzy za galę zapłacili aż 50 dolarów. Tyle bowiem kosztował dostęp do płatnej subskrypcji PPV, a walka nie była zbyt emocjonująca.

Źródło: sport.tvp.pl

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.