KSW

KSW po 18 latach wprowadziło oficjalne rankingi! Kibice będą zaskoczeni!

Organizacja KSW w ostatnim czasie zdecydowała się na duże zmiany. Po raz pierwszy od początku działalności wprowadziła to, na co czekało wielu kibiców.

Najpierw w ostatnich miesiącach KSW ogłosiło, że kończy swoją współpracę z Polsatem, przenosi się na platformę Viaplay i w 2022 roku zorganizuje aż 12 gal. Teraz po blisko 18 latach działalności największa polska federacja MMA wprowadziła długo wyczekiwany ranking zawodników.

KSW poszło w ślady m.in. UFC i opublikowało klasyfikację dla każdej z kategorii wagowych. Jednak w przeciwieństwie do amerykańskiego giganta nie jest to top 15, a jedynie top 5. Wynika to z braku zawodników, m.in. w takiej dywizji jak półciężka.

Nie najlepiej wygląda sytuacja w kategorii kobiet. Nie ma tam żadnej mistrzyni, a organizacja zdecydowała się na połączenie dywizji słomkowej i muszej.

Zaskakująco wysokie 3. miejsce ma m.in. Mariusz Pudzianowski. Co prawda jest po serii 4 zwycięstw, ale poza starciem z Łukaszem Jurkowskim pozostałe walki można uznać za freak fighty. Pokonał bowiem „Bombardiera”, Nikole Milanovicia i Erko Juna.

Co ciekawe, na 1. miejscu kategorii półciężkiej znajduje się Ibragim Chuzhigaev najbliższy rywal Tomasza Narkuna, który jeszcze nie stoczył żadnego pojedynku w organizacji KSW.

Sprawdź!  Marcin Wrzosek zwolniony z KSW! Jest oświadczenie Macieja Kawulskiego: "W dorosłym świecie słowo dane ludziom liczy się bardziej niż sława i pieniądze"

Cały ranking KSW znajdziecie poniżej:

Źródło: KSW

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.