Boks

„Król Cyganów” jednak wróci do ringu? Fury zabrał głos w sprawie kolejnej walki!

Tyson Fury dopiero co ogłosił przejście na sportową emeryturę, jednak wygląda na to, że prędzej czy później ponownie zobaczymy go walczącego w ringu.

Niepokonany pięściarz ostatni pojedynek stoczył w kwietniu podczas gali w Wembley. Na oczach ponad 90 tysięcy kibiców zmierzył się z Dillianem Whytem, którego znokautował w 6 odsłonie. Po wygranej ogłosił, że przechodzi na sportową emeryturę.

„Gypsy King” wyjaśnił, że nie interesują go walki zawodowe i będzie toczył starcia pokazowe. Wstępnie umówił się na pojedynek z mistrzem UFC Francisem Ngannou.

Tyson Fury jednak powróci na ring?

Fury zapewniał, że podjął ostateczną decyzję, jednak z czasem zmienił zdanie i stwierdził, że zawalczy, ale pod jednym warunkiem. Za powrót do ringu musi dostać pół miliarda dolarów albo funtów.

W ostatnim wywiadzie dla IFL TV mistrz świata WBC przyznał, że na ten moment nie myśli o kolejnej walce. Nie ukrywa jednak, że z czasem może zmienić nastawienie i nadal jest otwarty na powrót do ringu. Ostateczną decyzję w sprawie swojej kariery podejmie, gdy federacja wyznaczy pretendenta do pasa WBC.

Sprawdź!  DJ Decks powraca i zawalczy z Albertem Sosnowskim! Na gali zobaczymy również Joannę Jędrzejczyk!

– [Transkrypcja Bokser.org] Mam rok na obronę tytułu. Kiedy federacja wyznaczy mi obowiązkowego rywala, dopiero wtedy podejmę ostateczną decyzję odnośnie mojej przyszłości. Mam przynajmniej rok na obronę tytułu, co osobiście potwierdził Mauricio Sulaiman, prezydent federacji WBC.

Na ten moment na pewno nie myślę o boksie i nie chcę walczyć, być może jednak za pół roku zmienię zdanie. Kiedy federacja wyznaczy mi obowiązkową obronę z oficjalnym pretendentem, wówczas podejmę ostateczną decyzję co do mojej sportowej przyszłości.

Źródło: Bokser.org

Sprawdź!  Mateusz Masternak o walce Szpilki z Różańskim: "Artur powinien to wygrać, jest faworytem, ale..."

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.