KSW

Kontuzja przed galą na Narodowym! Będą zmiany na karcie walk: „Można było się tego spodziewać. Jeszcze będą roszady”

Dyrektor sportowy KSW przekazał, że jeden z zawodników doznał kontuzji przed czerwcową galą i na karcie walk dojdzie od zmian.

Już 3 czerwca na Stadionie Narodowym odbędzie się hitowe wydarzenie, w którym wezmą udział największe gwiazdy polskiego MMA. Zobaczymy m.in. pojedynek Mameda Khalidova ze Scottem Askhamem, starcie Artura Szpilki z Mariuszem Pudzianowskim czy trzy walki o mistrzowskie pasy.

Kontuzja przed galą na Narodowym

Nie znamy jeszcze całej karty walk, jednak jak się okazuje, niecałe dwa miesiące przed wydarzeniem jeden z zawodników doznał kontuzji. Dyrektor sportowy federacji Wojsław Rysiewski przekazał, że można było się spodziewać takiego obrotu spraw.

Urazy regularnie wykluczają zawodników z pojedynków i KSW nie raz musiało szukać szybkiego zastępstwa. Taka sytuacja miała miejsce m.in w przypadku „Bombardiera”, który w dniu gali trafił do szpitala. Zastąpił go debiutujący Nikola Milanović, który przegrał z Mariuszem Pudzianowskim, a starcie było sporym rozczarowaniem dla kibiców.

Tym razem jednak KSW ma być przygotowane na takie przypadki. Rysiewski w rozmowie z InTheCagePL przekazał, że zadbał o to, by zawodnicy byli gotowi wskoczyć do walki na ostatnią chwilę:

Sprawdź!  Jurkowski wspomina pierwszą galę KSW! Zdradził, co było nagrodą za wygrany turniej: "Dostałem torbę, a w środku..."

– Jeden zawodnik doznał kontuzji. Jeszcze będą jakieś roszady, tego można było się spodziewać. W większości pojedynków staram się mieć zawodnika w treningu, który ewentualnie będzie mógł wskoczyć. Plus też są tak ułożone walki, kategoriami, żeby w razie czego można było przesuwać między walkami.

Źródło: YouTube

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.