UFC

Koniec testów antydopingowych? UFC rozstaje się z USADA!

Wieloletnia współpraca USADA (Amerykańskiej Agencji Antydopingowej) z UFC dobiega końca!

Odbierz aż 3754 zł w bonusach na gale UFC!

Współpraca nawiązana została w 2015 roku, gdy USADA zaczęła przeprowadzać testy antydopingowe. Dana White był zachwycony nowymi partnerami, którzy bardzo pomogli w wyczyszczeniu organizacji z wspomagających się zawodników.

Przed kilkoma dniami świat obiegła informacja przekazana przez Conora McGregora. Irlandczyk poinformował o powrocie do puli testowanych przez USADA. Każdy z fighterów musiał znajdować się w tym gronie przez co najmniej pół roku przed kolejnym pojedynkiem.

We środę lokalnego czasu CEO Amerykańskiej Agnecji Antydopingowej Travis Tygart wydał oświadczenie, które dzieliło się na dwie części. Po pierwsze potwierdził on, iż faktycznie „The Notorious” znów jest w puli testowanych. Dodał też jednak, że nie wie jak to wpłynie na decyzje, kiedy McGregor znajdzie się w oktagonie, gdyż z dniem 1 stycznia 2024 roku USADA nie będzie współpracowała z UFC! Niewykluczone, że sprawa Irlandczyka z ostatnich miesięcy była kością niezgody pomiędzy stronami.

Według Tygarta współpraca między UFC a USADA uległa pogorszeniu w ostatnich tygodniach, gdyż agencja antydopingowa nie chciała się ugiąć w sprawie Conora McGregora. Przedstawiciele USADA nalegali na pełny, 6 miesięczny okres testowy przed ponownym wejściem do oktagonu przez Irlandczyka.

Sprawdź!  Nate Diaz i Kamaru Usman rozpoczęli wojnę na Twitterze! "Z kim on walczy?"

Zdaniem jednego komentatorów największej organizacji MMA na świecie Brendana Fitzgeralda UFC nie zrezygnuje z testów antydopingowych. W kolejnym roku będą one przeprowadzane przez zewnętrzną firmę, co nie będzie kosztowało ogromnych sum, które trzeba było płacić USADA.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.