KSW

Kolejny underdog nokautuje! Ion Surdu rozbity przez Krystiana Bielskiego!

Na karcie walk KSW 73 krótko przed walką doszło do sporych zmian. Ostatecznie Krystian Bielski zdecydował się wziąć walkę w zastępstwo i zmierzyć z Ionem Surdu.

Ion Surdu ma za sobą trzeci pojedynek w organizacji KSW. Do jego debiutu w okrągłej klatce doszło w październiku roku 2020. Wówczas pochodzący z Mołdawii zawodnik zmierzył się z Tomaszem Romanowski i przegrał z nim na punkty. Kolejny pojedynek Surdu w KSW ułożył się zdecydowanie bardziej po jego myśli. Podczas KSW 60 Ion spotkał się w klatce z Kacprem Koziorzębskim, którego znokautował już w pierwszej rundzie.

Mołdawianin słynie ze swoich stójkowych umiejętności, a nokaut na Koziorzębskim nie był pierwszym w jego wykonaniu. Do tej pory Mołdawianin już osiem razy kończył w taki sposób swoich rywali. Osiem razy wygrywał również już w pierwszej rundzie starcia. Przed wejściem do KSW Ion miał na swoim koncie dwanaście stoczonych pojedynków, z których dziesięć zakończyło się jego zwycięstwami.

W ostatnich latach Krystian Bielski był związany z organizacją FEN, w której zdobył cztery wygrane, w tym trzy przez nokaut. Pochodzący z Mławy zawodnik trenuje na co dzień w klubie Arrachion Olsztyn, gdzie jest sparingpartnerem między innymi Mameda Khalidova. Podopieczny Pawła Derlacza i Szymona Bońkowskiego ma na swoim koncie dwanaście zawodowych pojedynków. Poza FEN bił się do tej pory dla takich marek jak Celtic Gladiator, ACA czy Dragon Fight Night.

Sprawdź!  Diablo przyjmie wyzwanie Szpilki? Juras komentuje: "Właśnie wyskoczył, potrzebuje pieniędzy i nie ma już 25 lat. Kasę zapłaci KSW"

RELACJA

Runda 1:

Od wywierania presji zaczął Surdu okopując nogę rywala. Bielski również szedł do przodu, gdzie na chwilę zamknął rywala pod siatką. Obaj panowie szli na ostre i twarde wymianę, które inicjował Bielski. Ion Surdu świetnie pracował z kontry i zadał tak kilka celnych uderzeń. W pewnym momencie Surdu obalił rywala, ale walka szybko wróciła do stójki. Krysitan trafia potężnym prawy, ale tym samy ciosem oddaje jego rywal. Bielski znów zamknął rywala pod siatką, ale w odpowiedzi Ion ruszył do przodu z mocną szarżą. Na minutę przed końcem walki Ion był dużo celniejszy. W końcówce obaj wymieniali pojedyńcze mocne uderzenia.

Runda 2:

Ponownie od niskiego kopnięcia rundę rozpoczął Surdu. Ion zaczął pracować Ion, polując na kontry. Bielski cały czas wywiera presję i stara się zamykać rywala pod siatką. Po jednej z takich akcji Krystian wybronił  obalenia rywala. Po jednej z akcji stójkowych Bielskiego Surdu osunął się na matę, gdzie po wielu celnych ciosach sedzią przerwał to starcie.

Krystian Bielski pokonał przez TKO w 2. rundzie Iona Surdu

Sprawdź!  Desmae przetrwał potężne ciosy "Kornika"! Poddał Polaka w drugiej rundzie!

Karta walk KSW 73

Walka wieczoru:

  • Arkadiusz Wrzosek (0-0) – Tomasz Sarara (1-0, 1 KO)

Karta główna:

  • Daniel Rutkowski (13-3, 7 KO, 1 Sub) – Reginaldo Vieira (15-6, 11 Sub)
  • Radosław Paczuski (4-0, 3 KO) – Jason Radcliffe (17-9, 11 KO, 4 Sub)
  • Karolina Owczarz (4-2, 2 Sub) – Natalia Baczyńska (6-2, 1 KO)
  • Ion Surdu (11-3, 8 KO, 1 Sub) – Krystian Bielski (8-4, 3 KO, 1 Sub)
  • Damian Piwowarczyk (5-1, 1 KO, 3 Sub) – Bohdan Gnidko (7-0, 4 KO, 3 Sub)
  • Borys Borkowski (4-1, 3 KO) – Dominik Humburger (3-0, 3 KO)
  • Patryk Likus (2-0, 1 KO) – Pascal Hintzen (7-1, 5 Sub)
  • Miłosz Melchert (2-0, 2 KO) – Carl McNally (1-0, 1 Sub)

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.