UFC

Kołecki podsumował walkę Gamrota z Tsarukyanem: „To był jedyny moment, gdzie można było się przyczepić”

Szymon Kołecki w ostatnim wywiadzie podsumował main event gali UFC Vegas 57, w którym Mateusz Gamrot zmierzył się z Armanem Tsarukyanem.

Zawodnicy stoczyli pojedynek na pełnym dystansie i po bardzo wyrównanej walce o wyniku decydowali sędziowie, którzy byli jednogłośni. W górę powędrowała ręka Polaka, który na kartach punktowych wygrał trzy ostatnie odsłony.

Po starciu pojawiło się wiele głosów, że sędziowie źle punktowali pojedynek. Jeden z trenerów Tsarukyana, który nie mógł być z nim razem w Las Vegas i oglądał walkę z Rosji, zrzucił winę na politykę i podsumował starcie słowami – Gdzie Gamrot nie może, polityka pomoże.

Szymon Kołecki o walce Mateusza Gamrota

O pojedynek „Gamera” został zapytany Szymon Kołecki, który udzielił wywiadu FightSportPL. Były zawodnik KSW przyznał, że zgadza się z punktacją sędziów. Również i on uważa, że dwie pierwsze rundy zwyciężył Tsarukyan, jednak później przewagę zaczął zyskiwać Polak.

– Zgadzam się z werdyktem sędziów, że dwie pierwsze rundy Tsarukyan wygrał i pokazały rzeczy, które ma mocne. Później w trzeciej rundzie tak naprawdę obrotowy backfist, który Mateusza podłączył, to był jedyny moment, gdzie można było się przyczepić i powiedzieć, że coś mu zagrażało. Tak to od początku do końca trzecią, czwartą i piątą rundę prowadził. Nie zgadzam się z narracją trenerów Tsarukyana, że źle wypunktowane.

– Po czwartej rundzie jeden z trenerów Tsarukyana mówi do niego: „Musisz wygrać piątą rundę, bo po czterech może być 2-2”. Dlatego moim zdanie nieuzasadnione jest gadanie po walce, że wynik jest niesprawiedliwy. Cały narożnik wiedział, jak może wyglądać punktacja.

Źródło: YouTube

Sprawdź!  Islam Makhachev ocenia ruch Dustina Poiriera! "Wie, że nigdy..."

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.