KSW

Kibice Elany w kilku skatowali młodego mężczyznę! Artur Szpilka komentuje: „Masakra, rzygać mi się chce”

Artur Szpilka zabrał głos w sprawie nagrania z pobicia, które wywołało spore zamieszanie. Na słowa byłego pięściarza zareagował też promotor Andrzej Wasilewski.

W ostatnim czasie coraz częściej do sieci trafiają filmy z pobicia, na których możemy zobaczyć, jak grupa napastników atakuje jedną osobę. Od kilku tygodni po social mediach krąży kolejny taki materiał, a przez ostatnie dni wywołał on ogromne zamieszanie.

Artur Szpilka komentuje nagranie z pobicia

Tym razem kilku zamaskowanych napastników zaatakowało swoją ofiarę z użyciem gazu. Mężczyzna był bity i kopany także, kiedy leżał na ziemi. Oprawcy kazali mu obrażać klub Apator Toruń i wyrzec się go na rzecz Elany Toruń.

Karygodne zachowanie jest jednak często potępiane także w środowisku kibicowskim. Między innymi takim atakom był przeciwny świętej pamięci Zbigniew Rybak, który jest legendą Arki Gdynia.

Były lider jednej z najmocniejszych bojówek w Polsce zmarł w grudniu 2022 roku, a przed śmiercią wydał książkę, którą możesz zakupić tutaj – zbigniewrybak.pl – poniżej znajdziesz cytat z biografii Rybaka, dotyczący honorowych ustawek i bójek:

– W Polsce mianem chuligana określa się każdego, kto w sposób agresywny łamie prawo, dopuszcza się rozbojów, czy niszczy mienie. Z czasem o chuliganach zaczęto mówić w kontekście zadym podczas meczów piłkarskich. Myślę jednak, że wypadałoby dodać, że byli jeszcze prawdziwi chuligani. I ja byłem jednym z takich. Chuliganem Arki Gdynia, której pod koniec lat dziewięćdziesiątych w Polsce wszyscy się bali.

– Co nas wyróżniało? Dużo rzeczy. Przede wszystkim to, że staraliśmy się zachowywać honorowo. W walkach pomiędzy nami istniały pewne zasady, które sami wprowadzaliśmy. Jak choćby ta o nieużywaniu ostrego sprzętu. Walka miała być uczciwa. Jeśli ktoś padał, to nie było mowy, żeby go dobijać, skacząc mu po głowie. Zawsze negowałem takie zachowania i starałem się eliminować ze swojego otoczenia tych, którzy mieli sadystyczne skłonności. Nigdy nie rozumiałem, po co wyłamywać komuś palce, jak już i tak jest przegrany. Żeby mieć z tego satysfakcję? No to przecież było chore…

Głos w sprawie zachowania kibiców Elany zabrał także Artur Szpilka, który sam w przeszłości był chuliganem, jednak nie raz wspominał, że nigdy nie brał udziału w bójkach ze sprzętem, czy atakował kilku na jednego:

Sprawdź!  Wasilewski komentuje słowa Szpilki! "Ten pomysł to coś a la paraolimpiada. Zapraszanie Diablo do MMA to kiepski żart"

– Masakra rzygać mi się chce. Nie pamiętam, żeby w moich czasach takie rzeczy były. Były solówki honorowe itp., ale normalnie brak słów gdzie tu honor zasady.

Poniżej pojawiła się również odpowiedź promotora Andrzeja Wasilewskiego:

– Artur to Ty promowałeś kolegę z tego świata. Bez rękawic. I takie środowiska. Wiem, lata lecą i świat się inaczej dzisiaj widzi. Ale ktoś coś tam Ci płacił, żeby takie mniej więcej klimaty promować. A ja kilka lat temu próbowałem Ci tłumaczyć, co to jest.

Źródło: Twitter

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.