MMA

Khabib odpowiada na wzywania Jake’a Paula! „Dostanie kontrakt i się przekonamy…”

Jake Paul zaproponował Khabibowi Nurmagomedovi walkę w formule MMA w organizacji Eagle FC. „The Eagle” w końcu odpowiedział „The Problem Child” na łamach Full Send podcast.

Gdy powrócił temat Jake’a Paula w MMA, ofertę YouTuberowi-pięściarzowi złożył Khabib Nurmagomedov. Były mistrz UFC w kategorii lekkiej po oficjalnym zakończeniu kariery w 2020 roku założył własną organizację Eagle Fighting Championship i nie zamierza wracać do startów w MMA.

Do tego nie namówił go negocjujący umowę Paul. YouTuber-pięściarz odpowiedział „Dagestańskiemu Orłowi” na ofertę kontraktu proponując walkę w klatce:

– Drzwi do Eagle Fight Club pozostają zawsze otwarte dla ciebie i twojej ekipy.
– Umowa stoi. Tylko, jeśli będę walczył z tobą jako pierwszym.

Nurmagomedov odpowiedział „The Problem Child” podczas rozmowy w Full Send podcast. Jego reakcji nie można się jednak dziwić:

Jake Paul, daj spokój. Nie wydaje mi się… W MMA wygrałbym w kilka minut.

Trochę się spóźnił, bo już skończyłem na dobre. Oczywiście można o tym pomyśleć. Oglądałem jakieś wideo, z jego sparingu, czy z innego treningu w kierunku MMA. Wiele jeszcze przed nim nauki.

YouTuber zaliczył udany debiut w zawodowym boksie. Celebryta zadebiutował w 2020 roku i zwyciężył wszystkie 5 starć, przy okazji kończąc każdego, z kim się mierzył. Wśród jego ofiar znaleźć można dwóch byłych mistrzów w MMA, Tyrona Woodleya oraz Bena Askrena. Khabib zwrócił jednak uwagę na inny aspekt:

Sprawdź!  Reakcje po UFC 259: Jon Jones pod wrażeniem występu Jana Błachowicza

Jeśli chodzi o boks, to umie wyprowadzić cios. Nie ma złej stójki. Ale każdy może boksować. Ty również możesz, ale nie poradzisz sobie z zapasami. To kompletnie co innego. Jeśli chce, mogę dać mu szansę. Możemy dać mu kontrakt, zapłacić i wtedy się przekonamy.

Należy raczej zakładać, że koniec końców zobaczymy Jake’a Paula w innej formule. Trzeba jednak przyznać rację Nurmagomedovi, że sama stójka na dłuższą metę może nie wystarczyć w klatce z zapaśnikiem.

Źródło: Full Send podcast

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.