UFC

Kadyrow żąda pasa! Zabrał głos po walce Błachowicz vs Ankalaev: „Przyznaj się do błędu, oddaj pas i przeproś”

Za nami gala UFC 282 i pojedynek o tytuł kategorii półciężkiej, który niestety nie wyłonił żadnego zwycięzcy, a dywizja nadal pozostaje bez mistrza.

Na tron miał szansę powrócić Jan Błachowicz, który bardzo dobrze zaczął pojedynek i okopał rywalowi dwie nogi. Anakalev miał spore problemy i wydawało się, że kilka lowkicków dzieli Błachowicza od wygranej walki. Niestety nie udało się całkowicie wykluczyć nóg rywala, który przetrwał kryzys.

Rosjanin w dwóch ostatnich rundach sprowadził do parteru, gdzie kontrolował walkę i obijał Polaka. Dominował zwłaszcza w ostatniej odsłonie i po zakończonej walce był pewny wygranej. Karty sędziowskie wskazały jednak remis i pas nie trafił do żadnego z zawodników.

Ankalaev był bardzo zawiedziony. Jeszcze w klatce dopytywał, dlaczego nie dostał pasa, skoro wygrał pojedynek. Nie zgadzał się z werdyktem, zapowiedział że nie wie, czy jeszcze zawalczy dla federacji UFC i opuścił klatkę ze łzami w oczach. Następnie nazwał siebie niekoronowanym mistrzem.

Kadyrow zabrał głos po walce o pas!

Część osób również uważa werdykt za kontrowersyjny. Znajduje się wśród nich Ramzan Kadyrow, który jest w bliskich relacjach z wieloma zawodnikami UFC, w tym m.in. z Khamzatem Chimaevem, Islamem Makhachevem, czy właśnie Magomedem Ankalaevem.

Sprawdź!  Charles Oliveira nie ma wątpliwości! "Khabib załatwił mu tę walkę"

Czeczeński przywódca wyprawia dla nich specjalne przyjęcia czy obdarowuje ich prezentami w postaci samochodów. Między innymi w styczniu tego roku Ankalaev podziękował Kadyrowowi za to, jak go ugościł oraz za nowego Mercedesa.

Teraz Kadyrow zabrał głos po mistrzowskiej walce na UFC 282 i zwrócił się do szefa organizacji. Domaga się on przekazania pasa Ankalaevowi. Przywódca Czeczenii uważa, że w ten sposób Dana White zachowa twarz i uratuje honor organizacji.

– Dana White, co się z tobą stało? Byłeś normalnym gościem z zasadami, ale dzisiaj wyniosłeś mistrzowski pas z klatki, nie wręczając go oczywistemu zwycięzcy. A może polityka weszła już do oktagonu UFC i wymaga od ciebie brudnego sędziowania? To sport, Dano. Bądź Szczery.

Weź przykład z Mairbeka Khasieva (ACA), który pozbywa się z organizacji wszelkich oszustw, stronniczości, wymaga obiektywności i niemieszania sportu z polityką. Hej, Dano, dokąd zmierzasz? Zachowaj twarz federacji, swoją twarz. Przyznaj się do błędu, przekaż pas prawdziwemu zwycięzcy i przeproś za ten pokaz. Uratuj reputację swojej organizacji.

Źródło: Twitter

Sprawdź!  Mateusz Gamrot zgłosił gotowość i chce wejść na zastępstwo na walkę z Dan Hookerem! Problem w tym, że gala odbędzie się za 2 tygodnie

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.