MMA

„Juras” szczerze o freak figtach: „Wydawało się absurdalne, że to będzie promocją MMA, a w rzeczywistości jest promocją”

Łukasz Jurkowski w ostatnim wywiadzie został zapytany o opinię na temat freak fightów i przyznał, że przez lata zmienił co do nich swoje zdanie.

„Juras”, który zawodową karierę rozpoczął w 2004 roku, stoczył 29 pojedynków, a ostatni raz w klatce mogliśmy oglądać go na gali KSW 61, kiedy to w trzeciej odsłonie przegrał z Mariuszem Pudzianowskim przez nokaut techniczny. Aktualnie Jurkowski jak sam przyznał, ma wiele innych obowiązków i nie wie, czy powróci jeszcze do sportów walki, które na ten moment traktuje raczej jako hobby.

„Juras” o freak fightach

Gdy za pośrednictwem social mediów został zapytany o potencjalną walkę w jednej z federacji freakowych, przyznał że mógłby zawalczyć na tego typu gali, ale musiałby to być pojedynek sportowy, z innym profesjonalnym zawodnikiem.

Teraz ponownie Jurkowski w wywiadzie dla TVreklama został zapytany o swoje zdanie na temat freak fightów. Przyznał, że pomijając całą otoczkę, w tym kontrowersyjne konferencje i zachowanie osób biorących w nim udział, takie gale są mimo wszystko dobrą promocją sportu.

Sprawdź!  KSW pójdzie śladami freak fightów!? Juras zapytany o przyszłość organizacji

Jak zauważył sam „Juras”, freak fighterzy przyciągają na sale treningowe swoich kibiców i followersów, którzy także rozpoczynają przygodę ze sportami walki.

– Nie oglądam po prostu, nie śledzę. To jest tak, że to się dzieje, ta lokomotywa jedzie i nikt jej nie zatrzyma. Taki „Juras” i jego zdanie absolutnie nie ma nic do tego, co się wydarzy. Bardzo mi się podoba – zmieniłem zdanie na przestrzeni lat, jak to się zaczynało – abstrahując od tych wszystkich konferencji i tego gnoju, który jest na około, to naprawdę bardzo fajną wartością jest, że wielu z tych, jak ich bym jeszcze kilka lat temu nazwał patusów, wkręcili się w trening, a za nimi ich wszyscy followersi.

– I że coś, co wydawało mi się absurdalne, czyli że będzie to promocja MMA, w rzeczywistości jest promocją MMA i naprawdę dużo osób przez pryzmat tych wszystkich influencerów, którzy walczą, youtuberów i tak dalej wkręca się w sport, bo widzę też, chodzą po klubie, gdzie czasami jeszcze mi się zdarzy przyjść, że naprawdę frekwencja jest znakomita.

Źródło: YouTube TVreklama

Sprawdź!  Pudzianowski zaskoczy wysokim kopnięciem w walce z Jurasem? "Nie jest tak źle, jak na 44 lata..." [WIDEO]

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.