KSW

Juras staje w obronie Przybysza! „Na jego miejscu zrobilibyście to samo”

Łukasz Jurkowski zabrał głos w sprawie sytuacji, która wywołała dużo kontrowersji. Na swoich social mediach skomentował rozstrzygnięcie pojedynku o pas KSW.

Walka pomiędzy Jakubem Wikłaczem i Sebastianem Przybyszem podzieliła kibiców. Starcie musiało zostać przerwane po nielegalnym faulu mistrza, gdyż wyprowadził soccer kicka, kiedy rywal próbował powrócić z maty do stójki.

Część skrytykowała Przybysza za to, że nie chciał kontynuować walki. Pojawiły się nawet głosy, że mógł wykorzystać sytuację, by uratować się od porażki, gdyż to Wikłacz dominował w klatce. Co więcej, narożnik „Sebicia” odwołał się od wyniku, gdyż walka zakończyła się remisem po technicznej decyzji, a nie dyskwalifikacją mistrza.

Głos w tej sprawie zabrał Łukasz Jurkowski, który również jest zdania, że dyskwalifikacja powinna być jedyną słuszną reakcją sędziego. Skomentował także postawę Przybysza i brak chęci do kontynuowania pojedynku:

– KSW 86 walka wieczoru? IMO powinno być DQ. Skoro uznali, że faul nieintencjonalny to po co te -2pkt kary? Tak, Kuba dominował i by to wygrał. Tak, Sebek skorzystał z furtki, którą dał jemu rywal. Na Jego miejscu zrobilibyście to samo, więc charakterna napinka niech wraca na półkę z romantyzmem. Czekam na walkę numer 5.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.