KSW

„Juras” o problemach Szpilki: „To był wrak człowieka. Nie było tego widać, on się zamknął, odciął się od wszystkiego”

Artur Szpilka po ostatniej bolesnej porażce w boksie zdecydował się zamienić ring na klatkę MMA i aktualnie planuje w tej formule kontynuować swoją karierę.

Wspomniany pojedynek „Szpila” stoczył w maju 2021 roku. Zmierzył się wówczas z Łukaszem Różańskim, którego posłał na deski chwilę po rozpoczęciu walki. Rywal jednak natychmiast powrócił na nogi i odegrał się, nokautując już w pierwszej odsłonie.

Pięściarz sam przyznał, że po przegranej był zarówno w złym stanie psychicznym, jak i fizycznym. Po wygranym debiucie w KSW pokazał, jaką metamorfozę przeszedł i przez ostatnie pół roku ciężko trenował, aby powrócić do formy.

„Juras” o Arturze Szpilce

Tamten ciężki okres wspomniał jego przyjaciel Łukasz Jurkowski, który rozmawiał z InTheCage.pl. Zdradził, że Szpilka musiał włożyć wiele pracy przede wszystkim w to, aby odzyskać wiarę w siebie i mentalnie być gotowym na kolejne wyzwania.

– To, że Artur dźwignął się psychicznie po tym, w jakim stanie był wtedy…. To był wrak człowieka. Uwierzcie mi, to był wrak człowieka. Nie było widać tego, on się zamknął, odciął się od wszystkiego, od social mediów. Bardzo dużo pracy kosztowało to, żeby głowa uwierzyła, że jeszcze do sportu się nadaje i wróciła chęć do pracy. Bo przez ten rok pracę, jaką wykonał w głowie, to jest coś, co warto podkreślać.

– Taką zajeweczkę złamał, się wkręcił w Jiu-Jitsu, prawie codziennie dzwoni: „A wczoraj zapasy. Ale tu fajnie”. I na wakacjach siedzimy i gadamy o tym non stop. Jest wkręcony na maxa i to jest fajne. Ja się bardzo obawiałem, że wrócą demony, że ten Radczenko walnie w małych rękawicach. Po prostu po ludzku Artura byłoby mi szkoda.

Na koniec przyznał, że Artur to naprawdę dobry człowiek i bardzo dużo zmieniło się od wydarzeń, przez które został zapamiętany i jest negatywnie postrzegany przez kibiców.

Sprawdź!  Michał Kita wściekły na sędziego po przegranej walce: "Mówiłem Ci ku**a, że tego cw*la nie chcę, żeby sędziował" [WIDEO]

– Jego trzeba poznać. To jest taki człowiek, że zadzwonisz, potrzebuje pomocy, to on będzie. To jest taki człowiek. Trzeba go poznać, żeby wyrobić sobie zdanie. To jest naprawdę cholernie dobry człowiek, z lekko zwariowaną głową.

Źródło: YouTube

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.