PRIME SHOW MMA

Jóźwiak wycofuje protest! Federacja wydała obszerne oświadczenie: „Dla nas jest…”

Federacja Prime Show MMA wydała obszerne oświadczenie w sprawie Pawła Jóźwiaka, który domagał się zmiany werdyktu.

W main evencie ostatniej gali Prezes FEN zmierzył się z Jackiem Murańskim. Po trzech rundach o wyniku decydowali sędziowie, którzy wskazali wygraną „Murana”. Wynik starcia wywołał sporo kontrowersji i jeszcze w klatce Jóźwiak zapowiedział, że tego tak nie zostawi.

Od razu złożył protest, a sędziowie po kolejnym przeanalizowaniu walki przyznali, że rzeczywiście to jego ręka powinna powędrować w górę. Finalnie postanowił się wycofać i zamierza wszystko wyjaśnić trzecim pojedynkiem z Murańskim. Fani nie ukrywają jednak, że trylogia pomiędzy tymi freak fighterami w ogóle ich nie interesuje.

W tej sprawie federacja opublikowała oświadczenie i wyjaśniła całą sytuację. Mimo że sędziowie po analizie wskazali wygraną Jóźwiaka, werdykt i tak nie zostałby zmieniony, gdyż nie zostały popełnione żadne błędy proceduralne.

Prezes FEN uznał, że lepiej będzie jak się wycofa, przez co nie będzie stawiał Prime w trudnej sytuacji. Federacja jest mu za to wdzięczna i nazwała go podwójnym zwycięzcą:

Sprawdź!  (VIDEO) Pierwsza polska walka w budce telefonicznej! Lasik zmiażdżony! Nie miał najmniejszych szans

W związku z wniesionym przez Pawła Jóźwiaka protestem dotyczącym rozstrzygnięcia starcia z dnia 13.01.2024 roku z Jackiem Murańskim, w trakcie zainicjowanej procedury odwoławczej, Paweł Jóźwiak finalnie cofnął złożony protest. Uczynił to mimo otrzymania od PRIME MMA informacji o trzech niezależnych opiniach sędziów zawodowych, którzy wskazali na jego zwycięstwo.

PRIME MMA czekało na opinię prawną, czy w świetle opinii sędziów, mając na uwadze wszelkie regulaminy i fakt, że w przedmiotowej sprawie można mówić o niesprawiedliwym werdykcie, ale nie błędzie proceduralnym, może zmienić wynik tego rozstrzygnięcia. Przed federacją stała bardzo trudna decyzja, od której Paweł Jóźwiak uwolnił nas swoim dojrzałym zachowaniem. Po tym posunięciu Paweł Jóźwiak jest dla nas podwójnym zwycięzcą!

Natomiast przedmiotowa decyzja sędziowska z dnia 13.01.2024 roku pozostaje w mocy, a procedura odwoławcza zostaje umorzona jako bezprzedmiotowa. Dodatkowego wyjaśnienia wymaga fakt, iż w pierwszej kolejności PRIME MMA otrzymało trzy opinie zawodowych sędziów Polskiego Związku Bokserskiego. Opinie te ograniczone były jedynie do stwierdzenia, iż starcie wygrał Paweł Jóźwiak i nie zawierały one analizy przebiegu walki oraz punktacji.

Powodem okrojonej treści tych opinii są regulacje wewnętrzne Związku. Wobec czego PRIME MMA wystąpiło o kolejne trzy opinie, które wydali sędziowie Polskiego Związku Kickboxingu wraz z pełną analizą każdej rundy. Wszyscy sędziowie wskazali na zwycięstwo Pawła Jóźwiaka. Przedmiotowe opinie załączamy poniżej, aby każdy mógł wyrobić sobie własne zdanie w tej sprawie.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.