UFC

Jędrzejczyk wróci do UFC pod jednym warunkiem! „Nie ma wielu zawodniczek, z którymi mogłabym o to zawalczyć”

Joanna Jędrzejczyk w ostatnim wywiadzie zdradziła, że jest szansa na jej powrót do klatki UFC, ale pod konkretnymi warunkami.

JJ jest jedną z najlepszych zawodniczek w historii kategorii słomkowej. Już 3 lata po rozpoczęciu zawodowej kariery zdobyła mistrzowski tytuł największej na świecie organizacji MMA. Polka pas UFC obroniła w pięciu kolejnych pojedynkach, pokonując m.in. Carle Esparze, Jessice Penne, Jessice Andrade czy Karolinę Kowalkiewicz.

Aktualnie była mistrzyni ma jednak za sobą słaby okres i przegrała 5 z ostatnich 7 pojedynków. Mierzyła się jednak z topowymi zawodniczkami, w tym dwukrotnie z Rose Namajunas, raz z Valentiną Shevchenko i stoczyła dwa starcia z Zhang Weili.

Po rewanżu z Chinką zdecydowała się zostawić rękawice w oktagonie i zakończyć sportową karierę. W wywiadzie po porażce wyjaśniła, że chce teraz skupić się na innych sprawach, jednak nadal będzie blisko sportu i organizacji UFC.

Jędrzejczyk o powrocie do klatki

Zawodniczka zapewniała, że jest to przemyślana decyzję, jednak kibice chcieliby ponownie zobaczyć ją w klatce. W ostatnim wywiadzie była mistrzyni przyznała, że jest szans na kolejny pojedynek. Powróciłaby do oktagonu na walkę o pas „BMF” czyli Baddest Motherfucker.

Sprawdź!  Michael "Venom" Page: "Leon Edwards nigdy nie dostanie walki o pas."

Walka o taki tytuł odbyła się tylko raz w historii federacji UFC. Pas znalazł się w stawce starcia Jorge Masvidala z Natem Diazem. Pierwszy z zawodników rozbił swojego przeciwnika i zdobył wyjątkowy tytuł. Nie wiadomo, czy kiedykolwiek dojdzie ponownie do takiego starcia, gdyż Dana White przyznał, że nie planuje takiego zestawienia.

Mogłabym powrócić i zawalczyć o żeński pas „BMF”. Jestem na emeryturze, ale w przyszłości mogłabym to zrobić. Nie wiem, z kim mogłabym zmierzyć się o ten tytuł. Nie ma wielu dziewczyn, z którymi mogłabym się o to zawalczyć – przyznała Jędrzejczyk w rozmowie z mmafighting.com.

Źródło: mmafighting.com

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.