MMAUFC

Jan Błachowicz nadal mistrzem! Polak wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Jan Błachowicz pokonał Israela Adesanyę na kartach punktowych i pozostał mistrzem UFC w kategorii półciężkiej. Pierwsze rundy wskazywały na to, że to Nigeryjczyk zyskuje z rundy na rundę przewagę, ale trzy kolejne odsłony przebiegły ze wskazaniem na Polaka. Sędziowie punktowali to starcie 49-46 i dwa razy 49-45! Mamy to!

Jan Błachowicz nadal mistrzem! Polak wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!
Jan Błachowicz nadal mistrzem! Polak wygrywa jednogłośną decyzją sędziów!

Runda 1:

Runda w całości przeprowadzona w stójce. Zarówno Błachowicz jak i Adesanya nie skarali dystansu, bazując na pojedynczych ciosach i kopnięciach. Więcej low kicków wyprowadził Adesanya. Błachowicz ruszył dwa razy do przodu, ale dobrze z linii ataku zszedł Nigeryjczyk.

Runda 2:

Odważniej do przodu ruszyli zawodnicy. Więcej celniejszych ciosów, dużo akcji lewy na lewy. Nadal sporo low kicków na wykroczną nogę Błachowicza. Janek zaatakował na minutę przed końcem i trafił, jednak nie na tyle mocno by zakończyć pojedynek. Była próba klinczu ze strony Błachowicza, ale dobrze wybroniona przez Adesanyę. Adesanya kopnięciem trafił w krocze, ale szybko doszedł do siebie Polak.

Runda 3:

Podwójny lewy Błachowicza zakończony front kickiem na korpus. Starał się po klinczu przy siatce Błachowicz wpiąć za plecy Nigeryjczyka, ale dobrze poradził sobie z tą próbą mistrz kategorii średniej.Klincz przy siatce, Błachowicz dociskał Adesanyę do klatki.Po rozerwaniu lowkick Nigeryjczyka. Na 40 sekund przed końcem znów próba klinczu przy siatce, ale znów dobrze zrywa do Adesanya.

Sprawdź!  Dana White po przegranej Stipe Miocica: "Mam do niego ogromny szacunek za to co zrobił w tym sporcie i dla UFC"

Runda 4:

Widać, że okopana łydka nogi wykrocznej sprawiała już Błachowiczowi niemały kłopot. Po serii pojedynczych ciosów z obu stron pierwsze udane obalenia Błachowicza, który znalazł się w półgardzie. Obijał ciosami z góy Polak, ale dobrze przyciągał Błachowicza do siebie Adesanya. Krótkie ciosy Janka z góry. Błachowicz przeszedł do bocznej, w której Adesanya był bezradny. Krótki łokieć na zakończenie czwartej rundy ze strony Błachowicza.

Runda 5:

Lowkicki na łydkę Adesanyi kontrowane prawym prostym Błachowicza. Krótkie, pojedyncze ciosy z obu stron. Janek sprowadza walkę do parteru w połowie piątej odsłony. Dobrze Błachowicz w gardzie pracował krótkimi ciosami. Przejście do półgardy. Bardzo dobra kontrola Błachowicza z góry. Polak konsekwentnie obijał Adesanyę z góry i walka zakończyła się dosiadem z dominacją Polaka z góry.

And Still!
Sprawdź!  Aleksandar Rakic: Jestem nową twarzą kategorii półciężkiej!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *