Boks

Jake Paul zmierzy się z Andersonem Silvą! „Szanuję legendę, ale…”

Potwierdzona została kolejna walka Jake’a Paula! Pięściarz-YouTuber tym razem zmierzy się z kolejnym byłym mistrzem UFC – Andersonem „The Spiderem” Silvą!

47-letni Brazylijczyk zadebiutował w pięściarskim ringu w 2020 roku po tym, jak zakończył karierę w MMA. Silva nie zaliczył najlepszej końcówki kariery w UFC – ostatnie 9 walk to aż 7 porażek Andersona.

Zdecydowanie lepiej „The Spider” zaczął sobie radzić w kwadratowym pierścieniu. Już w pierwszym starciu pokonał niejednogłośną decyzją sporo młodszego Julio Césara Cháveza Juniora, a 3 miesiące później znokautował innego byłego mistrza UFC, Tito Ortiza.

Jake Paul w boksie nie zaznał jeszcze porażki. 25-latek kończył przed czasem każdego rywala, który stanął z nim do walki. YouTuber pokonał między innymi Bena Askrena i Tyrona Woodleya, tego ostatniego nawet dwukrotnie. To właśnie „T-Wood” padł ofiarą ostatniego KO „The Problem Child” w grudniu ubiegłego roku.

Paul miał niemałe problemy w ostatnim czasie. Najpierw z walki z nim wypadł Tommy Fury, brat mistrza WBC Tysona, a na to miejsce wskoczył zawodowy pięściarz Hasam Rahman Jr. Do tego pojedynku jednak również nie doszło, przez co anulowana została całe wydarzenie, które miało mieć miejsce w Madison Square Garden.

Sprawdź!  Jake Paul komentuje wypadnięcie Fury'ego! "Jest kompromitacją, zawiódł cały kraj."

Do walki Paul vs. Silva dojdzie 29 października w Glendale, stan Arizona. „The Problem Child” napisał na Twitterze:

Mój najtrudniejszy dotychczas sprawdzian. Szanuję legendę, ale muszę go zgładzić.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.