UFC

Islam Makhachev ocenia ruch Dustina Poiriera! „Wie, że nigdy…”

Islam Makhachev uważa, że przenosiny Dustina Poiriera do kategorii półśredniej są skokiem na kasę. Wszystko przez to, że „The Diamond” nigdy nie zostanie mistrzem dywizji lekkiej.

Na ostatnim pay-per-view 2021 roku, UFC 269, po raz drugi w karierze zobaczyliśmy próbę zostania mistrzem kategorii lekkiej w wykonaniu Dustina Poiriera. Niestety „The Diamond” pojedynek z Charlesem Oliveirą zakończył niemal identycznie, co ten sprzed dwóch lat z Khabibem Nurmagomedovem – odklepał po duszeniu zza pleców w 3. rundzie.

W jednym z pierwszych wywiadów udzielonych po grudniowej walce, Poirier stwierdził, że najprawdopodobniej przeniesie się do dywizji półśredniej. Za powód takiej decyzji Amerykanin podał coraz trudniejsze z wiekiem zbijanie wagi do limitu kategorii lekkiej. Ponadto na social mediach „The Diamonda” widać, że masa ciała fightera wzrosła.

Rosyjski reprezentant dywizji do 155. funtów, Islam Makhachev, ma swoją własną teorię co do przenosin Dustina. Zawodnik nazywany „Nowym Khabibem” w rozmowie z Red Corner MMA stwierdził, że Amerykanin robi skok na kasę, bo nigdy nie zdobędzie tytułu:

Sprawdź!  (VIDEO) Zawodnik UFC stanął w obronie rodziny! Obezwładnił napastnika z kijem baseballowym!

Myślę, że on chce tylko zarobić. Wie, że nigdy nie zostanie mistrzem. Dlatego też kasa, to jedyne co siedzi w jego głowie. Po prostu, chce sobie wybrać wagę, w której zarobi i tyle. Takie jest moje zdanie.

Niewykluczone, że kolejnym oponentem Dustina Poiriera będzie Nate Diaz. Zawodnicy mieli się spotkać w oktagonie już 4 lata temu, jednak z przyczyn zdrowotnych do starcia nigdy nie doszło. Teraz, choć fighterzy gotowi byli na pojedynek jeszcze w styczniu, wciąż czekamy na oficjalne potwierdzenie walki.

Islam Makhachev tymczasem ma przed sobą nie lada wyzwanie. Dagestańczyk na UFC Vegas 49 spotka się z niepokonanym od 7 pojedynków Beneilem Dariushem. Obaj zawodnicy mają aspiracje na walkę o pas mistrzowski kategorii lekkiej i ich starcie wyłoni kolejnego, po Justinie Gaethjem, pretendenta. Na gali UFC Vegas 49 zobaczymy również walkę Polaka, Marcina Tybury, który zmierzy się z groźnym Jairzinho Rozenstruikiem.

Źródło: Red Corner MMA

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.