MMA

Gamrot z uznaniem o Oknińskim! Stanął w obronie trenera

Mateusz Gamrot zapytany o Mirosława Oknińskiego stanął w obronie trenera. Przyznał, że zrobił bardzo dużo dla polskiego MMA.

W ostatnim czasie na trenera spada duża krytyka ze względu na jego działalność we freak fightach. Nie stroni od kontrowersyjnych wypowiedzi, które pomagają mu w promocji walk czy nawet doprowadzeniu do konkretnych zestawień.

Okniński bardzo często prowokuje różne konflikty z rywalami swoich podopiecznych czy także innymi trenerami. Ci w odpowiedzi wypominają mu m.in. że nie zawsze płacił zawodnikom za walki na galach, które organizował. W jego obronie stanął jednak Mateusz Gamrot, który przyznał, że trener zbudował polskie MMA.

Wydarzenia PLMMA dały wielu zawodnikom możliwość rozwoju, budowania rekordu i regularnego walczenia. W galach brali udział przyszli mistrzowie takich federacji jak FEN, KSW czy nawet UFC. Gamrot w rozmowie dla InTheCagePL wypowiedział się więc o Oknińskim z uznaniem:

– Trener jest jednym z pionierów, tworząc sport, zawodników, kluby. Swego czasu miał PLMMA. Już nie wnikam w to, czy płacił, czy nie, ale zawodnicy mieli gdzie się bić. Była regularna, cykliczna, zawodnicy mieli gdzie się sprawdzać.

– On bardzo wiele zrobił dla tego sportu. Teraz jest krzykliwy, chce być zauważalny, robi jakieś dziwne rzeczy. Może kieruje się zasadą, że nie ważne jak, niech gadają. Ja nie mam co hejtować, bo dla sportu, dla MMA zrobił bardzo wiele. Wielu zawodników powinno być szczęśliwych czy wdzięcznych, chociażby tylko za to.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.