UFC

Gamrot na celowniku po UFC 299! Hooker chce znokautować Polaka!

Występ Mateusza Gamrota nie każdemu przypadł do gustu. Na temat walki Polaka wypowiedział się Dan Hooker, który ewidentnie chce medialnego starcia.

Czołowy polski lekki w miniony weekend wystąpił podczas gali UFC 299, gdzie mierzył się z Rafaelem dos Anjosem. Były mistrz wagi lekkiej i numer 11 w rankingu stawił duży opór „Gamerowi”. Ostatecznie jednak Gamrot wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

Mateusz w rozmowie z dziennikarzami, wśród których był Michał Tuszyński z Fansportu.pl, powiedział, że zawsze chce i będzie reprezentował zapasy. Zawodnik ATT i Czerwonego Smoka Poznań zdecydowanie przeważał zapaśniczo na „RDA”, którego jednak nie zdołał poddać.

Zobacz wypowiedź Polaka po wygranej w UFC:

Dan Hooker chce znokautować Gamrota!

Mocno grapplingowy styl Polaka nie każdemu musi przypadać do gustu. Choć Gamrot jest prawdziwym specjalistą w kwestii zapasów i BJJ, fani różnie odbierają pojedynki Mateusza. Podobnie jest z niektórymi zawodnikami UFC.

Tuż po wygranej „Gamera” na portalu X post zamieścił Dan Hooker. Nowozelandczyk już w ubiegłym roku zaczepiał Polaka twierdząc, że może on wyłapać. Tym razem „The Hangman” postanowił przypodobać się tej części publiki, która nie popiera zapaśniczego stylu walki:

Sprawdź!  (VIDEO) Ankalaev w końcu wygrywa przed czasem! Smith rozbity w 2. rundzie!

Tak bardzo chciałbym znokautować tego spamshota – napisał Hooker odnosząc się do „spamowania” wejściem w nogi przez „Gamera”.

Nowozelandczyk ma stoczonych w oktagonie o 7 walk więcej, niż Polak. Obecnie znajduje się na fali 2. wygranych – przez nokaut i niejednogłośną decyzję – i zajmuje 10. lokatę w rankingu wagi lekkiej.

Wątpliwym jest, by Gamrot przyjął kolejne starcie z dużo niżej notowanym rywalem. Mateusz zajmuje obecnie 6. pozycję w drabince i, jak sam powtarza, jest jedną-dwie walki od starcia mistrzowskiego. Pojedynek z Danem Hookerem zupełnie nic by mu nie dał.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.