Boks

Francis Ngannou zmierzy się z Anthonym Joshuą! Znamy datę hitowej walki w boksie

Francis Ngannou wraca do bokserskiego ringu! Kameruńczyk już niebawem stoczy kolejną walkę w szermierce na pięści. Rywal? Ponownie z najwyższej półki – został nim Anthony Joshua.

„The Predator” kilka miesięcy temu spełnił swoje wielkie marzenie i zawalczył w kwadratowym pierścieniu. W kasowej walce Ngannou zmierzył się z Tysonem Furym, który zgodnie z przewidywaniami pokonał Francisa. Nie była to jednak walka do jednej bramki, jak wszyscy się spodziewali.

Kameruńczyk stawił Brytyjczykowi opór i jako pierwszy posłał przeciwnika na deski. Choć Ngannou natychmiast zaczął nawoływać o rewanż, „Król Cyganów” miał już podpisany kontrakt na kolejny pojedynek. Niedługo, bo 17 lutego, dojdzie do unifikacji wszystkich pasów wagi ciężkiej w walce Tyson Fury – Ołeksandr Usyk.

Francis Ngannou zmierzy się z Anthonym Joshuą!

Wszyscy czekają, aż były mistrz wagi ciężkiej UFC stoczy kolejne starcie w formule MMA pod szyldem PFL. Ngannou jednak zachwycił się światem boksu i… zaklepał walkę w ringu z byłym mistrzem wagi ciężkiej!

Informację jako pierwszy przekazał dobrze poinformowany dziennikarz MMA, Ariel Helwani. Turki Alashikh powiedział mu, że do walki Francis Ngannou – Anthony Joshua dojdzie już 9 marca w Rijadzie w Arabii Saudyjskiej. Niebawem w Londynie odbędzie się konferencja prasowa z udziałem pięściarzy.

Sprawdź!  Trening Denisa "Bad Boya" Załęckiego przed galą The War. W piątek odbędą się walki 3vs3 (VIDEO)

„AJ” ostatnią walkę stoczył w przeddzień wigilii Bożego Narodzenia. Brytyjczyk zgodnie z przewidywaniami nie dał większych szans Otto Wallinowi, którego pokonał po poddaniu przez narożnik.

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.