PFL

Francis Ngannou podpisał kontrakt! Wiemy, gdzie wystąpi były mistrz UFC!

Po kilku miesiącach od oficjalnego rozstania UFC z Francisem Ngannou wyjaśniła się przyszłość Kameruńczyka. Były mistrz wagi ciężkiej, przynajmniej na razie, nie zadebiutuje w bokserskim ringu, a pozostanie w MMA. Z kim podpisał kontrakt?

„The Predator” od stycznia pozostawał wolnym agentem po tym, jak jego dotychczasowa umowa z federacją Dany White’a dobiegła końca. Zawodnik nie porozumiał się z organizacją, choć miał zostać najlepiej opłacanym ciężkim w historii. Ngannou odchodząc zawakował oczywiście mistrzowski tytuł królewskiej kategorii wagowej.

Sporo mówiło się o tym, że Francis zadebiutuje w bokserskim ringu. Fighter nigdy nie ukrywał, że jest to jego wielkie marzenie. Swego czasu propozycję składał mu nawet Tyson Fury, a w mediach jako potencjalnych przeciwników wymieniano także chociażby Anthony’ego Joshuę.

Kameruńczyk negocjował też z ONE Championship. Prezes tej federacji poinformował jednak, że Ngannou żądał więcej, niż tylko zawodniczej umowy.

– Domagał się miejsca w radzie nadzorczej. Prosił o wpływ na ustalanie wypłaty jego rywala. Zaoferowaliśmy mu gwarantowane 16 milionów funtów [20 mln dolarów], ale pieniądze nie wystarczyły. Chciał wszystkich tych innych pozafinansowych warunków, które nie miały większego sensu.

Francis Ngannou w PFL!

Dziś jednak, zgodnie z zapowiedziami samego zawodnika, poznaliśmy jego nowego pracodawcę. Zgodnie z informacjami przekazywanymi niedawno przez Chaela Sonnena, „The Predator” dołączył do Professional Fighters League!

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.