UFC

Francis Ngannou odpowiada w stylu Yoela Romero! „Do zobaczenia wkrótce, chłopcze.”

Na UFC 265 poznaliśmy nowego tymczasowego mistrza wagi ciężkiej! Ciryl Gane zdeklasował Derricka Lewisa i zgarnął tytuł gwarantujący mu walkę z niekwestionowanym championem królewskiej kategorii wagowej, Francisem Ngannou!

Gala odbyła się w Houston, gdzie mieszka i trenuje Derrick Lewis. Fighter w walce wieczoru kompletnie nie istniał. Ciryl Gane dominował od samego początku i skończył „The Black Beast” już w trzeciej rundzie. W wywiadzie po walce Francuz ugryzł się w język i krótko skomentował swój kolejny pojedynek:

– Nie będę nic o nim mówić. Ta walka i tak się wydarzy, jedziemy!

Wspomnianym pojedynkiem będzie starcie o pas niekwestionowanego mistrza dywizji ciężkiej, który dzierży Francis Ngannou. Kameruńczyk naturalnie był jednym z widzów show i za pośrednictwem Twittera zareagował na słowa byłego sparingpartnera:

Niesamowity pokaz w wykonaniu Gane! Teraz jest pełnoprawnym pretendentem. Do zobaczenia wkrótce, chłopcze. Kto wie, ten wie. #UFC265

Słowa „Predatora” odnosiły się do słynnej wypowiedzi Yoela Romero skierowanej do Michaela Bispinga po wygranej nad Chrisem Weidmanem na UFC 205:

Sprawdź!  UFC 262 - wyniki gali. Oliveira odradza się jak feniks z popiołów i pokonuje Michaela Chandlera zostając nowym mistrzem w wadze lekkiej [WIDEO]

Nie można nie zgodzić się z Francisem Ngannou. Wedle oficjalnych statystyk największej federacji MMA, Derrick Lewis kompletnie nie istniał w walce wieczoru. Zdołał wyprowadził 16 uderzeń, podczas gdy „Bon Gamin” trafiał go w sumie 112 razy. Nadchodzący pojedynek z byłym sparingpartnerem będzie tym z serii NIE MRUGAĆ!

Źródło: Twitter, MMA News

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.