KSW

Dyrektor sportowy KSW odpowiada Jóźwiakowi! „To krzywdzące i nieprawdziwe” [WIDEO]

Wojsław Rysiewski miał okazję odpowiedzieć na słowa prezesa FEN, który po ostatniej gali wypowiedział kilka mocnych zdań.

Paweł Jóźwiak między innymi wdał się w konflikt z Arturem Gwoździem, ale również wbił szpilkę w nowego zawodnika KSW Łukasza Charzewskiego czy też uderzył w samą organizację. Wywiad z jego udziałem szybko obiegł Internet, a duża część środowiska MMA skrytykowała prezesa FEN.

Nie ma problemu, że zawodnicy z FEN pójdą do UFC. FEN jest trampoliną do wielkich karier. Niech FEN będzie trampoliną do organizacji UFC. Ci wszyscy, którzy kalkulują, liczą dolary, niech zostaną w KSW. Niech tam się biją do usranej śmierci – wypalił Jóźwiak, który stwierdził też, że dołączenie do KSW to zniszczenie kariery zawodnika.

Kibice jednak szybko zauważyli, że dotychczas niewielu zawodników walczących w FEN dostało się do UFC, kiedy byli zawodnicy KSW walczą w największych organizacjach na świecie. Jak wskazał sam dyrektor sportowy Wojsław Rysiewski, ostatnim przykładem jest Omuar Sy, który podpisał kontrakt z amerykańskim gigantem:

– Jest to krzywdzące dla zawodników i nieprawdziwe. Jak wyliczył Dominik Durniat, tak naprawdę bezpośrednio z FEN do UFC dostał się tylko Michał Oleksiejczuk, ale to były dwie walki w TFL, jedna w FEN. Rębecki bardzo długo musiał czekać i przebijać się przez Contendera.

– W przypadku zawodników, którzy wygrywają w KSW i kończy im się kontrakt, to natychmiast dostają kontrakt w topowych organizacjach, czego najlepszym przykładem jest Oumar Sy, który dzień po tym, jak rozwiązaliśmy umowę, był zawodnikiem UFC.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.