UFC

Dricus du Plessis nowym mistrzem! Pokonuje Seana Stricklanda na UFC 297!

Za nami gala UFC 297 w Kanadzie i starcie o mistrzowski tytuł kategorii średniej. Po main evencie doszło do zmiany na tronie największej organizacji MMA na świecie.

Podczas wydarzenia w Toronto do klatki powrócił Sean Strickland, który po pokonaniu Israela Adesanyi przystąpił do pierwszej obrony tytułu. Zmierzył się z dobrze znanym polskim kibicom Dricusem du Plessisem.

Zawodnik z RPA stoczył kilka pojedynków w KSW. W 2018 roku znokautował Roberto Soldicia i został mistrzem polskiej organizacji. Następnie wywalczył tytuł federacji EFC, a teraz zmierzył się o kolejny, najważniejszy pas w całej jego karierze.

Walka rozstrzygnęła się dopiero po pięciu rundach. Zawodnicy stoczyli zacięty bój, a o wyniku decydować musieli sędziowie. Niejednogłośnie zwyciężył Dricus du Plessis, a werdykt jak zawsze przy tak bliskich pojedynkach wywołał kontrowersje.

Dwaj sędziowie zaliczyli pierwszą i ostatnią rundę na konto Stricklanda, natomiast pozostałe wygrał Afrykaner. Tylko u jednego na kartach zwyciężył Amerykanin, dla którego wypunktowana została także trzecia odsłona.

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.