KSW

Darko Stosić trenuje w WCA do kolejnej walki w KSW: „Świetne sparingi! Przez najbliższe kilka tygodni będę…”

Darko Stosić przygotowuje się do trzeciego pojedynku w KSW. Były zawodnik UFC zapowiedział, że zamierza zdobyć mistrzowski pas.

29-latek ma na swoim koncie 19 walk. Serb wygrał 15 razy, w tym 11 przed czasem. Stosić próbował swoich sił w kategorii półciężkiej, jednak w tej dywizji przegrał 4 z 5 pojedynków. Nigdy natomiast nie odniósł porażki w wadze ciężkiej.

Po czterech pojedynkach w UFC zawodnik zadebiutował w największej polskiej organizacji. W pierwszym starciu na gali KSW 59 zmierzył się z Michałem Włodarkiem, którego znokautował w drugiej rundzie.

Następnie na KSW 61 stanął do walki z Michałem Kitą. Serb brutalnie rozprawił się z Polakiem pod koniec pierwszej rundy. Za oba zwycięstwa zgarnął bonus za nokaut wieczoru.

DARKO STOSIĆ DO KOLEJNEJ WALKI PRZYGOTOWUJE SIĘ W WCA

Zawodnik jest przymierzany do starcia z aktualnym mistrzem Philem De Friesem. Obaj fighterzy wyrazili gotowość do takiego starcia. Darko Stosić po ostatnim zwycięstwie zapowiedział, że przyszedł do KSW, żeby zdobyć mistrzowski tytuł.

Być może jako pierwszy zawodnik w KSW pokona Phila De Friesa, który zasiada na tronie wagi ciężkiej od 2018 roku i ma na swoim koncie 5 obron pasa.

Sprawdź!  (VIDEO) Face-to-face Mamed Khalidov vs Roberto Soldić! Ogromne emocje przed historyczną walką na KSW 65!

Fighter do kolejnego pojedynku przygotowuje się w klubie Warszawskie Centrum Atletyki, gdzie może trenować m.in. razem z Janem Błachowiczem i Danielem Omielańczukiem.

Świetne sparingi! Przez najbliższe kilka tygodni w Warszawie będę przygotowywał się do mojej kolejnej walki – napisał na Twitterze zawodnik.

Źródło: Twitter

Bartosz

Od lat prawdziwy fan piłki nożnej. Od 11 roku życia trenuję boks, który jest moim hobby. W wolnym czasie podróżuje. Ulubiony kierunek? Włochy i Francja, ale przede wszystkim uwielbiam wspinaczkę górską i polskie Tatry.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.