MMAUFC

Dana White: „Ona jest najlepszą zawodniczką MMA w historii”.

Prezydent UFC Dana White, który kilka dni temu udzielił obszernej wypowiedzi Jimowi Rome przed dzisiejszą galą UFC 259, pochylił się również nad tematem żeńskiego MMA. White zdradził dziennikarzowi, że rozmawiał z trenerami Amandy Nunes (MMA 20-4), która podczas dzisiejszego wydarzenia stanie do obrony tytułu kategorii piórkowej UFC. Przeciwniczką Brazylijki będzie Megan Anderson (MMA 11-4). Australijka notuje aktualnie serię dwóch zwycięstw przed czasem. Oba jej ostatnie pojedynki nie wyszły poza pierwszą rundę.

Rozmawiałem z Danem Lambertem, trenerem Amandy. Mówił mi, że nie wie jak to możliwe, ale Amanda wygląda jeszcze lepiej, niż podczas ostatnich przygotowań. Sparowała z mężczyznami i była w stanie ich nokautować. To jest niesamowite.

Dana White zwrócił też uwagę na 'dwa oblicza’ Amandy Nunes.

Kiedy się z nią spotykasz załatwiać jakieś interesy, jest bardzo łagodna i zazwyczaj ugodowa, potrafi pójść na kompromis. Natomiast gdy zamykają się za nią drzwi ośmiokątnej klatki, wstępuje w nią lwica i to już całkiem inna osoba. Uwielbiam ją, dla mnie jest najlepszą zawodniczką wszech czasów jeśli chodzi o żeńskie MMA.

Na zakończenie, White dodał, by nie lekceważyć Megan Anderson przed tym starciem.

Megan dziewięć z jedenastu swoich walk wygrywała przed czasem. Potrafi poddać, potrafi znokautować, jest naprawdę dobrą zawodniczką. Dlaczego ta walka będzie tak emocjonująca? Bo zarówno Amanda Nunes jak i Megan Anderson mają wszystko, by ten pojedynek zakończyć przed czasem.

Starcie Amandy Nunes z MeganAnderson będzie co-main eventem dzisiejszego wydarzenia UFC 259, które odbędzie się w nocy z sobotę na niedzielę. W walce wieczoru Jan Błachowicz (MMA 27-8) stanie do swojej pierwszej obrony tytułu. Przeciwnikiem Błachowicza będzie mistrz kategorii średniej UFC – Israel Adesanya (MMA 20-0)

Sprawdź!  "Niestety wziąłem go z premedytacją, żeby być najsilniejszym" - Oskar Piechota zabiera głos po wpadce dopingowej

Źródło: Jimi Rome Podcast

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *