MMAUFC

Dana White: „Ona jest najlepszą zawodniczką MMA w historii”.

Prezydent UFC Dana White, który kilka dni temu udzielił obszernej wypowiedzi Jimowi Rome przed dzisiejszą galą UFC 259, pochylił się również nad tematem żeńskiego MMA. White zdradził dziennikarzowi, że rozmawiał z trenerami Amandy Nunes (MMA 20-4), która podczas dzisiejszego wydarzenia stanie do obrony tytułu kategorii piórkowej UFC. Przeciwniczką Brazylijki będzie Megan Anderson (MMA 11-4). Australijka notuje aktualnie serię dwóch zwycięstw przed czasem. Oba jej ostatnie pojedynki nie wyszły poza pierwszą rundę.

Rozmawiałem z Danem Lambertem, trenerem Amandy. Mówił mi, że nie wie jak to możliwe, ale Amanda wygląda jeszcze lepiej, niż podczas ostatnich przygotowań. Sparowała z mężczyznami i była w stanie ich nokautować. To jest niesamowite.

Dana White zwrócił też uwagę na 'dwa oblicza’ Amandy Nunes.

Kiedy się z nią spotykasz załatwiać jakieś interesy, jest bardzo łagodna i zazwyczaj ugodowa, potrafi pójść na kompromis. Natomiast gdy zamykają się za nią drzwi ośmiokątnej klatki, wstępuje w nią lwica i to już całkiem inna osoba. Uwielbiam ją, dla mnie jest najlepszą zawodniczką wszech czasów jeśli chodzi o żeńskie MMA.

Na zakończenie, White dodał, by nie lekceważyć Megan Anderson przed tym starciem.

Megan dziewięć z jedenastu swoich walk wygrywała przed czasem. Potrafi poddać, potrafi znokautować, jest naprawdę dobrą zawodniczką. Dlaczego ta walka będzie tak emocjonująca? Bo zarówno Amanda Nunes jak i Megan Anderson mają wszystko, by ten pojedynek zakończyć przed czasem.

Starcie Amandy Nunes z MeganAnderson będzie co-main eventem dzisiejszego wydarzenia UFC 259, które odbędzie się w nocy z sobotę na niedzielę. W walce wieczoru Jan Błachowicz (MMA 27-8) stanie do swojej pierwszej obrony tytułu. Przeciwnikiem Błachowicza będzie mistrz kategorii średniej UFC – Israel Adesanya (MMA 20-0)

Sprawdź!  Derrick Lewis: Chcę walczyć z każdym, kto jest na to gotowy

Źródło: Jimi Rome Podcast

smma

Kacper, lat 33. MMA interesowało mnie jeszcze przed tym, jak Mariusz Pudzianowski wchodził do klatki KSW. Pamiętam, jak po tym wydarzeniu wszystko nabrało rozpędu. Zagorzały fan Joanny Jędrzejczyk i Mateusza Gamrota. Na co dzień mieszkam w Hiszpanii i tam też trenuje w jednym z klubów bokserskich w Alicante.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.