UFC

Dan Hooker odpowiada na słowa Islama Makhacheva: „Gada bez sensu! Jaki niby ma to sens? Każdy się kogoś boi? Każdy chce walki o pas”

Islam Makhachev to nowe głośne nazwisko w dywizji lekkiej. Dagestańczyk przykuwa uwagę wszystkich od widzów zawodnik, po zawodników. Twierdzi, że wielu się przed nim chowa… Ale Dan Hooker nie jest jednym z nich.

W ostatnim tygodniu na UFC Vegas 31 w walce wieczoru zobaczyliśmy pojedynek Islama Makhacheva z będącym na 15 pozycji w rankingu Thiago Moisesem. Dagestańczyk zapowiadał, że chce iść w ślady swojego mentora, niepokonanego przez całą karierę Khabiba Nurmagomedova, który znany był z przebywania całego dystansu z małą zadyszką. Pojedynek Makhacheva doszedł do 4. rundy, gdzie Islam poddał Moisesa. Pokazał zatem, że może spokojnie się mierzyć na mistrzowskim dystansie.

Niedługo przed walką, Makhachev zgasił zaczepkę Dana Hookera. Ten z kolei w wywiadzie dla Submission Radio docenił występ Islama, ale zaznaczył, że zawodnicy przez niego wyzwani wcale się go nie boją:

– Ma dobrą serię, ale z tego co kojarzę, to był już nokautowany w UFC. To kopiowanie stylu Khabiba, te gadanie o strachu innych – brzmią dużo inaczej z ust niepokonanego fightera. Właśnie pokonał typa z numerem 15. w rankingu. Niby jak ci z top 5 mają rzucać jego imię i podjąć walkę?

Po wygranej walce Makhachev powiedział, że zawodnicy uciekają przed walką z nim. Informowaliśmy o tym tutaj: Islam Makhachev pewny siebie po wygranej! „Możecie uciekać, ale nie uda wam się schować.”

„Mam pytanie, dlaczego wszyscy uciekają? Dlaczego nikt nie chce ze mną walczyć? Możecie uciekać, ale nie uda wam się schować.” – powiedział Islam.

Sprawdź!  Jon Jones o rozmowach z UFC: Doszliśmy do porozumienia, termin powrotu zostanie podany wkrótce

„The Hangman” uważa, że Moises nie był aż tak dużym nazwiskiem do przebicia się w drabince pretendentów. Makhachev ma jeszcze trochę pracy przed sobą.

– Gada bez sensu. Wątpię, żeby ktokolwiek z top 15 bał się kogoś z top 15. Jaki niby ma to sens? Każdy się kogoś boi? Każdy chce walki o pas. I na różne sposoby szukają możliwości, aby tę walkę otrzymać. Jeśli wierzysz, że jakiś fighter boi się zmierzyć z innym to jesteś troszkę naiwny. – powiedział Hooker.

Dan Hooker ma obecnie 8. pozycję w rankingu dywizji lekkiej. Islam Makhachev jest tuż za nim z numerem 9. Po ostatniej walce Dagestańczyk wyzwał takich zawodników, jak Rafael Dos Anjos, czy Tony Ferguson wierząc, że są to starcia, które przybliżą go do walki o pas. UFC znane jest z tworzenia zestawień o dobrej medialnej podbudowie i patrząc na wymianę zdań między „The Hangmanem” i Makhachevem są tu do tego podstawy.

Źródło: Submission Radio, MMA News

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *