UFC

Czy Charles Oliveira skusi Khabiba Nurmagomedova do powrotu?

UFC, a przede wszystkim Dana White, marzy o sprowadzeniu Khabiba Nurmagomedova z emerytury. Dagestańczyk nie daje się jednak skusić ani pieniędzmi, ani pełnym rekordem 30-0, ani nawet wyzwaniem w postaci obecnego mistrza.

Khabib Nurmagomedov po raz ostatni w karierze wystąpił na UFC 254 w październiku ubiegłego roku, gdzie pokonał Justina Gaethje. Tuż po walce zdjął rękawice ogłaszając oficjalnie to, co zapowiadał po śmierci swojego ojca: odejście na sportową emeryturę i zawakowanie pasa mistrzowskiego wagi lekkiej.

O tytuł na UFC 262 zmierzyli się Charles Oliveira oraz Michael Chandler. Wygrał Brazylijczyk przez brutalne KO w drugiej rundzie. Wiele osób z branży sugerowało, że dzięki znakomitej grze parterowej i znacznie poprawionej stójce „do Bronx” stanowiłby nie lada wyzwanie. Podczas wywiadu dla ESPN „Dagestański orzeł” utwierdził wszystkich, że nie zamierza wracać do startów:

– Wtedy był czas Khabiba, teraz jest czas Charlesa. Nie będę szedł do mediów i mówił „Wracam i i zawalczę z tym gościem!” Nie interesuje mnie to.

– Osiągnąłem prawie wszystko w tym sporcie i nie ma nikogo, z kim chciałbym się zmierzyć. Bardzo dużo osób nie chce zrozumieć mojego punktu widzenia. Trenuję, ale dla siebie. Możemy porozmawiać o moich projektach, które planuję, ale powrót do walk nie jest jednym z nich.

Charles Oliveira po ponad dekadzie w UFC osiągnął w końcu szczyt. Na UFC 262 pokonał Michaela Chandlera. Na ostatnim PPV, UFC 264, poznaliśmy pierwszego pretendenta, którym został Dustin Poirier. Póki co czekamy jednak wybór daty i podpisanie kontraktu.

Sprawdź!  Joanna Jędrzejczyk otwarta na rewanż z UFC 185! "Z wielką chęcią znów się z nią zmierzę."

Źródło: ESPN, MMA News

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.