UFC

Conor McGregor DRWI z córki Kamaru Usmana? „Lepiej nie przyprowadzać rodziny na walkę”

Faworyzowany Kamaru Usman został potężnie znokautowany kopnięciem w głowę przez Leona Edwardsa podczas gali UFC 278. Brutalną porażkę swoje ojca z bliska musiała oglądać 8-letnia córką Nigeryjczyka. Głos w tej sprawie zabrał Conor McGregor, który w ocenie wielu osób zadrwił z byłego mistrza świata wagi półśredniej.

Przypomnijmy, 20 sierpnia na gali Ultimate Fighting Championship w Salt Lake City niepokonany od blisko dwudziestu walk mistrz świata UFC w wadze półśredniej Kamaru Usman zmierzył się z brytyjskim pretendentem do tytułu Leonem Edwardsem. Obaj mieli już okazję walczyć ze sobą w 2015 roku. Wówczas po jednogłośnej decyzji sędziów lepszy okazał się „Nigeryjski Koszmar„.

Zawodnik ze Zjednoczonego Królestwa był absolutnym underdogiem, co potwierdzał przebieg większości walki. Obrońca mistrzowskiego pasa, oprócz pierwszej odsłony, pewnie kontrolował to, co działo się w oktagonie i był bardzo blisko tego, aby dopisać do swojego zwycięskiego rekordu kolejny skalp.

Kiedy na minutę przed końcem pojedynku Usman był niemal pewien zwycięstwa, Edwards postanowił wykonać spektakularną akcję. Wysokie kopnięcie doszło idealnie do głowy Nigeryjczyka. Obrońca tytułu „zapadł w sen”, a hala Vivint Arena oszalała.

Sprawdź!  "Moja najbliższa walka już jest prawie dopięta" - Marcin Tybura zapowiada swój kolejny pojedynek w UFC

Bardzo ujmującym obrazkiem był jednak widok ośmioletniej córki Afrykańczyka. Młoda dziewczynka widząc tak brutalny nokaut na swoim ojcu zaczęła histerycznie płakać. Ostatecznie została ona podniesiona z podłogi i wyniesiona spod oktagonu przez jednego z członków sztabu Usmana.

McGregor namawia, aby chronić rodzinę przed takimi obrazkami

Ten obraz widziało bardzo wiele osób w tym gwiazda UFC oraz były mistrz wagi piórkowej, lekkiej i półśredniej, Conor McGregor. Irlandczyk znany z ciętego języka skrytykował Afrykańczyka za to, że pozwolił swojej młodej córce z bliska widzieć tak brutalną scenę.

– Bardzo mnie to dotknęło. Sugeruję, aby na swoje walki nie przyprowadzać rodziny, a w szczególności dzieci. Sam tak zrobiłem, bo tak właśnie czułem, że będzie lepiej dla obydwu stron. Na taką misję najlepiej iść samemu, a z rodziną zobaczyć się najlepiej po jej zakończeniu. Z pewnością będę się tego trzymał także w przyszłości.

McGregor nawiązał tym samym do swojego trzeciego pojedynku z Dustinem Poirerem. Nakazał wówczas swojej panterce i dzieciom pozostanie w domu. Droga okazała się słuszna, ponieważ nie oglądali oni porażki głowy swojej rodziny z bliska.

Sprawdź!  Robert Whittaker będzie wzorował się na Janie Błachowiczu: "Dał schemat, jak go pokonać"

Wielu obserwatorów odebrało te słowa Irlandczyka jako kpiny z Usmana i jego córki. Nigeryjczyk „zagotował się”, kiedy podczas ostatniego wywiadu z nim Joe Rogan nawiązał do tego, co o przyprowadzaniu rodziny na galę powiedział McGregor.

– Kamera została skierowana na publiczność i akurat została pokazana moja córka, która wówczas płakała. To bardzo uderzająca rzecz. Widząc to potem na powtórkach wyzwoliło to u mnie ogromny ładunek emocjonalny.

Kamaru Usman dodał także, że „nie kopał leżącego”, kiedy McGregor złamał nogę. Nie spodziewał się tak wrednych słów kolegi po fachu, uznając je za zaczepki po tak dotkliwej przegranej. Zapowiedział także, że jego rodzina będzie się pojawiać podczas jego kolejnych pojedynków, bo chce, aby razem z nim przeżywała zarówno zwycięstwa, jak i porażki.

Źródło: Talksport

Jakub Hryniewicz

Wielki fan Arsenalu i UFC, dla którego gotów jest zarwać każdą noc. Lubię merytoryczną dyskusję, dobrą kuchnię i długie spacery. Najbardziej jednak kawę, która wiernie towarzyszy przy stukaniu w klawiaturę.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.